motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Czy wnętrze samochodu może mieć decydujący wpływ na jego kupno?

Jak ważną rolę na co dzień odgrywa wnętrze pojazdu? Często większą niż by nam się wydawało. Z pewnością zwracamy na nie uwagę przy zakupie nowego pojazdu, dlaczego jest to takie ważne?

Wpływ wnętrza samochodu na jego zakup

Szukając samochodu idealnego dla siebie, zwracamy uwagę na wiele jego aspektów.
Często pierwszym z nich jest marka pojazdu. Wybieramy tą, którą lubimy najbardziej. Czemu lubimy? Może z sentymentu, może sugerując się wieloma opiniami, a może polecili nam tę markę znajomi.
Kolejne wymogi to rocznik pojazdu, przebieg (jeśli nie jest nowy), spalanie, opinie o silniku, awaryjności, jakie są koszty naprawy, czy jest sedanem, kombi a może suwem? I oczywiście cena!
Uwadze nie może umknąć wnętrze samochodu. Jest ono bardzo ważne, dlatego że będziemy go używać siedząc w nim.
Istotne jest, jakie funkcje znajdują się w środku i jak jest zrobione.

Co może znajdować się w środku?

Kupując nowy samochód, mamy bardzo duży wpływ na to co zastaniemy w jego wnętrzu. Szczególnie jeżeli chodzi o różne funkcje, których fabrycznie nie ma a mogą zostać dodane.
Warto dokładnie sprawdzić ile miejsca ma auto w środku. Mimo że prawie wszystkie samochody są pięcioosobowe, nie da się ukryć, że z przestrzenią na tylnych siedzeniach bywa różnie. Czasami, wygodna podróż dla trzech osób z tyłu jest wręcz niemożliwa. Niektóre modele są dość wąskie, z tego powodu, daleka wyprawa całą rodziną mogłaby być męcząca w takich warunkach. A jeśli do tego wszystkiego dołożymy fotelik dla dziecka, który zajmuje sporo miejsca to mamy prawdziwą ciasnotę. Jeżeli o fotelikach mowa… Niektóre ich modele wymagają od auta systemu mocowania isofix, który umożliwia jego zamontowanie. Jeżeli auto nie posiada isofixów, niektóre z fotelików nie będą mogły być używane. Wnętrze przeznaczone dla rodziny z dziećmi potrzebuje jeszcze jednej rzeczy. Łatwej do czyszczenia tapicerki. Te kilka cech z pewność jest ważnych dla osób poszukujących idealnego wnętrza samochodu dla całej rodziny.
Kierowcy o niskim wzroście z pewnością sprawdzą, czy fotele w pojeździe można łatwo regulować. Jest to bardzo potrzebna funkcja, jeżeli właścicielami samochodu jest para, która znacząco różni się od siebie wzrostem.

Inne funkcje jakie muszą się znaleźć we wnętrzu auta to klimatyzacja – potrzebna zawsze i wszędzie. Dodatkowym atutem dla niektórych będą podgrzewane fotele.
Siedząc w środku pojazdu mamy czuć się komfortowo, dlatego drobne rzeczy takie jak podświetlenie, kolor tapicerki, rozłożenie przycisków są swoistą wisienką na torcie. Niekiedy mogą zadecydować o tym, czy kupimy ten model samochodu czy inny.