motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Wynajem samochodów dla firm
Lifestyle

Wynajem samochodów dla firm

Wynajem samochodów dla firm stał się popularnym i efektywnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw, które pragną zoptymalizować swoje koszty operacyjne oraz zwiększyć mobilność i elastyczność. Przedstawiamy najważniejsze korzyści płynące z wynajmu samochodów dla firm oraz omawiamy, dlaczego warto rozważyć tę opcję, na przykładzie oferty Qarson, która zapewnia elastyczne warunki wynajmu na rok.

Wynajem samochodów dla firm

Czym jest wynajem samochodów dla firm?

Wynajem samochodów jest jednym ze sposobów finansowania auta. Inaczej to auta na abonament. Wynajem średnioterminowy zazwyczaj trwa 12 miesięcy, długoterminowy zwykle 3-5 lat. Auta na abonament to stała i niezmienna opłata abonamentowa przez cały okres wynajmu. To opcja nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla osób prowadzących działalność gospodarczą, dla firm. Stanowi więc ciekawą alternatywę dla dobrze znanego już leasingu, kredytu czy zakupu.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) w kwietniu 2024 r., co czwarte nowe auto osobowe nabywane przez firmy było wynajmowane długoterminowo. Sprzedaż w tej formie finansowania wzrosła o 9,6% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Dynamika wzrostu branży wynajmu długoterminowego samochodów (łączna flota) w Polsce osiągnęła w pierwszym kwartale poziom 8,3% rok do roku.

Powyższe dane po pierwszym kwartale 2024 roku potwierdzają, że branża wynajmu długoterminowego w Polsce, mimo niesprzyjających czynników makroekonomicznych, takich jak spowolniony wzrost gospodarczy i wysokie koszty prowadzenia działalności biznesowej, zachowuje dobrą dynamikę rozwoju.

Wynajem samochodów na firmę w Qarson

W Qarson można wynająć fabrycznie nowe auto na 12 miesięcy. W skład stałej opłaty abonamentowej wchodzi:
– fabrycznie nowe auto, na gwarancji producenta,
– rejestracja pojazdu,
– pakiet 10 tysięcy kilometrów,
– serwis, przeglądy i naprawy gwarancyjne,
– komplet nowych opon letnich.

Za dodatkową opłatą można wybrać opony całoroczne, pakiet kilometrów od 12 500 do 25 000, ubezpieczenie Qarson (Assistance w cenie, auto zastępcze w cenie), pakiet szkodowy Safe (zniesienie opłaty 500 zł brutto przy każdej szkodzie powstałej z winy użytkownika), dostawę auta do punktu partnerskiego lub pod dom, tzw. Home delivery. Zamówienie odbywa się całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu, a kompleksową opieką na każdym etapie zajmuje się dedykowany doradca.

Po zakończeniu umowy, auto wraca do firmy wynajmującej, która zajmuje się jego ewentualną odsprzedażą. Użytkownik może wynająć kolejne, które będzie dopasowane do jego aktualnej sytuacji życiowej i potrzeb. W ofercie są auta z segmentu miejskich, kompaktowych, SUV i premium.

Wynajem samochodów dla firm

Wynajem samochodów dla firm – korzyści

Kluczowe korzyści wynajmu auta dla firm:

Optymalizacja kosztów

Zamiast jednorazowej dużej sumy na zakup samochodu, płaci się stałą miesięczną opłatę abonamentową. To ułatwia planowanie rocznego budżetu na podstawie stałych comiesięcznych faktur, które można rozliczyć jako koszty uzyskania przychodu, obniżając tym samym podstawę opodatkowania.

Elastyczność

Możliwość wynajmu fabrycznie nowego pojazdu na rok z opcją wymiany na nowszy model, dostosowując flotę do bieżących potrzeb firmy i preferencji pracowników.

Łatwość obsługi

Cena najmu auta zazwyczaj obejmuje pełen pakiet usług, takich jak serwis, naprawy gwarancyjne, ubezpieczenie i pomoc drogowa, co znacznie ułatwia zarządzanie flotą. Na każdym etapie obsługi towarzyszy dedykowany doradca. Marta Klaus-Włodarczak, Dyrektor Działu Handlowego w Qarson, podkreśla, że to rodzaj „all-inclusive” dla przedsiębiorców, zapewniający kompleksową obsługę i wsparcie.

Aktualizacja floty

Według raportu Santander Consumer Multirent ”Polak w swoim aucie” (przeprowadzonego w styczniu 2024 r.), nasi rodacy wymieniają auta głównie ze względu na jego wiek (59% ankietowanych) i stan techniczny (47% ankietowanych). Oferta Qarson to właśnie wynajem fabrycznie nowych aut na rok, czyli możliwość corocznej wymiany floty na bezpieczne, nowe modele. To poprawia m.in.: konkurencyjność, wizerunek i wydajność firmy, dostarcza nowoczesne narzędzia pracy i podnosi zadowolenie pracowników.

Redukcja ryzyka

Ryzyko utraty wartości pojazdu i jego odsprzedaż leży po stronie wynajmującego. Po okresie wynajmu można wynająć kolejne auto, bez możliwości jego wykupu.

Wynajem samochodów dla firm

Wynajem samochodów na firmę – pewność kosztów i oszczędność czasu

Badania przeprowadzone przez IBRiS pokazują, że stała rata przez cały okres wynajmu (55%) oraz jej niski poziom (41%) są głównymi przewagami wynajmu długoterminowego nad innymi formami finansowania samochodu.*

Dzięki wynajmowi aut, firmy mogą uniknąć dużych jednorazowych wydatków na zakup floty, co pozwala na lepsze zarządzanie przepływami finansowymi. Dodatkowo, wynajem aut na rok w Qarson obejmuje kompleksowe pakiety usług, takie jak serwis i naprawy gwarancyjne, ubezpieczenie czy pomoc drogowa, co minimalizuje czas i wysiłek związany z zarządzaniem flotą. Wynajmując samochody od Qarson, firmy mogą łatwo dostosować flotę do bieżących potrzeb, unikać problemów związanych z utratą wartości pojazdów oraz skorzystać z pełnej obsługi na każdym etapie wynajmu, co pozwala skupić się na rozwoju działalności biznesowej.

Wynajem samochodów dla firm

Podsumowanie

Wynajem samochodu dla firmy to nowoczesne i efektywne rozwiązanie mobilności, które przynosi liczne korzyści przedsiębiorstwom. Eliminuje konieczność inwestycji kapitałowych, umożliwia precyzyjne budżetowanie oraz dostosowanie floty pojazdów do bieżących potrzeb. Dodatkowo zapewnia łatwość obsługi, szczególnie w firmach takich jak Qarson, które oferują wsparcie dedykowanego doradcy, proces online bez wychodzenia z domu i brak zbędnych formalności logistyczno-administracyjnych. Przedsiębiorcy cenią wynajem długoterminowy za przewidywalność kosztów i oszczędność czasu, który mogą przeznaczyć na rozwój swojej działalności. To właśnie te cechy sprawiają, że wynajem aut na firmę (auta na abonament) mają przewagę nad innymi formami finansowania samochodów.

Artykuł sponsorowany