motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Czy małe auto do miasta może służyć do wakacyjnych podróży na dalsze odległości?

Auto miejskie, czyli jakie?

Jeśli będziemy się trzymać sztywnych ram jakie określają miejski samochód, to taki pojazd powinien mieć około 3,5 m długości. Z racji swej niewielkiej długości będzie wyposażony w silnik mało litrażowy, oraz będzie miał cztery lub pięć miejsc siedzących. Głównym jego przeznaczeniem będzie pokonywanie małych odległości takich jak z domu do pracy, czy wypad na zakupy. Z racji swoich gabarytów, małe auto do miasta będzie zdecydowanie bardziej popularniejsze wśród kobiet niż mężczyzn. Mały samochód sprawdzi się na ciasnych parkingach i wąskich śródmiejskich uliczkach.

Czy miejski samochód może być głównym pojazdem w gospodarstwie?

Mały samochód jest zazwyczaj drugim lub trzecim samochodem w domu. Ze względu na swoją cenę, mały samochód przez niektórych użytkowników jest wybierany jako główny pojazd. Pojazdy miejskie, szczególnie używane są znacznie tańsze od samochodów kompaktowych, czy większych modeli. Dlatego też często są wybierane przez użytkowników o ograniczonym budżecie. Wolą oni kupić młodszy i lepiej wyposażony teoretycznie miejski pojazd, niż wyższej klasy gorzej wyposażone i starsze auto.

Wydawać by się mogło że wybór taki nie jest zbyt racjonalny. Jednak nasi rodzice używający Fiata 126p na co dzień, udowodnili nam, że mały samochód może być jedynym pojazdem w rodzinie. Wiąże się to z pewnymi wyrzeczeniami i niedogodnościami.

Musimy wziąć pod uwagę to, że z racji swej konstrukcji podróżowanie małym samochodem będzie dużo mniej komfortowe, niż większym pojazdem. Małe auto do miasta jest zaprojektowane głównie z myślą o pokonywaniu krótkich dystansów. Dlatego też kilkugodzinna podróż będzie mocno odczuwalna w naszych kościach. Mniejsze i węższe wnętrze to miej miejsca dla naszych nóg. Na pewno będziemy trącać się łokciami z naszym pasażerem. Dodatkowo profil siedziska sprzyja krótkiej jeździe, a nie wielogodzinnym podróżom. Jednak gdy jesteśmy wstanie znieść te niedogodności okaże się, że małe auto do miasta może sprawnie zabrać nas na wakacyjną podróż.

Wakacyjny wyjazd małym samochodem

Szykując się na wyjazd samochodem staramy się zabrać ze sobą nieporównywalnie więcej rzeczy, niż innym środkiem transportu. Jednak małe auto do miasta, którym będziemy chcieli wybrać się na wakacje, zmusi nas do bardzo starannego doboru potrzebnych nam rzeczy. Ponieważ małe samochody mają niewielką pojemność bagażnika, nasze pakowanie bagażu będzie musiało być bardzo dobrze przemyślane. Jeżeli nie posiadamy dzieci zazwyczaj będziemy mogli wykorzystać na nasz bagaż tylną kanapę pojazd. Wyjazd z dziećmi oznacza, że będziemy musieli wykorzystać każdą możliwą przestrzeń samochodu, co na pewno odbije się na naszym komforcie podróżowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *