+48 505 603 620
Facebook
Opinie o Motocentrumnet.pl na Opineo.pl

Części samochodowe do aut Mazda

Mazda – japoński producent samochodów osobowych mający swą siedzibę w mieście Hiroshima. Koncern został założony w 1920 roku przez Jujiro Matsuda.

W 1920 roku w Hiroszimie Jujiro Matsuda z grupą inwestorów założył firmę Toyo Cork Kogyo. Początki japońskiej firmy opierały się na produkcji obrabiarek.
W 1931 roku rozpoczęła się produkcja pierwszych pojazdów. Były one małymi, trójkołowymi bagażówkami nazwanymi Mazda-go. Pojazdy te były połączeniem elementów zarówno motocykla, jak i samochodu. Pierwszy rok produkcji zakończono liczbą 66 egzemplarzy.

W roku 1934 firma zmieniła nazwę z Toyo Kogyo na Mazda.
W roku 1936 Mazda zmieniła swój wizerunek. Wdrożono wówczas nowy znak towarowy o nazwie Flying-M.

Pierwsze prototypy samochodów osobowych Mazdy zaczęły powstawać w 1940 roku, jednak z powodu wybuchu II wojny światowej prace zostały wstrzymane.

Istotną datą dla firmy Mazda był rok 1960, kiedy pokazano innowacyjny model samochodu osobowego o nazwie Mazda R360. Było to bardzo istotne wydarzenie, gdyż był to pierwszy model pojazdu osobowego czterokołowego zaprezentowanego przez japońską firmę Mazda. Był to pojazd typu coupe o lekkiej konstrukcji, napędzany dwucylindrowym, chłodzonym powietrzem, silnikiem o pojemności 356 cm3.
Rok później firma Mazda zdecydowała się negocjować zakup licencji od niemieckiej firmy NSU Motorenwerke AG i Feliksa Wankla, ponieważ Mazda zainteresowana była możliwością prowadzenia dalszych prac nad innowacyjnym silnikiem rotacyjnym, potocznie zwanym silnikiem Wankla. Od tego momentu w zakładach produkcyjnych kładziono duży nacisk na prace nad tym silnikiem. Mazda stała się jedyną firmą, która produkowała trzy odmienne rodzaje silników: tłokowy benzynowy, napędzany olejem napędowym i z wirującym tłokiem.

W następnych latach firma wyprodukowała swój pierwszy samochód czterodrzwiowy o nadwoziu typu sedan pod nazwą Mazda Carol, oraz swój pierwszy kompaktowy pojazd typu pick-up, który zapoczątkował serię B.

W roku 1967 na rynku pojawił się Cosmo Sports 110S, pierwszy samochód japońskiej firmy z silnikiem rotacyjnym pod maską. Do planów produkcyjnych dołączono kolejne modele samochodów z silnikami Wankla, były to między innymi Familia R100, Savannah RX-3 oraz Capella RX-2.

W 1975 roku firma oficjalnie przyjęła słowo mazda za swój znak handlowy i od tej pory go używa.
W roku 1978 firma przedstawiła model RX-7, który jest lekkim, stylowym coupe. Swój debiut na rynku w roku 1980 miał także samochód kompaktowy Mazda Familia GLC (323). Kolejnym sukcesem w tym okresie było pojawienie się modelu Mazda Capella 626, jednego z najpopularniejszych modeli marki.
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
Sklep MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU
Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl
Zadzwoń i zadaj pytanie
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Sklep internetowy MotoCentrumNet.pl oferuje miliony auto części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. W szerokim asortymencie znajdują się części samochodowe, oleje, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i akcesoria w najniższych cenach.
Darmowa dostawa, doradztwo przy doborze części dostępnych online. Zapraszamy także do sklepu stacjonarnego znajdującego się w Ostródzie przy ul. Wyspiańskiego 6, woj. Warmińsko-Mazurskie.
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.