motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Preparaty do regeneracji pojazdów i urządzeń – dodatek do paliwa

Stosowanie preparatów do regeneracji pojazdów i urządzeń to podstawa ich prawidłowego funkcjonowania. Mają korzystny wpływ na pracę, zapewniając tym samym długowieczność oraz bezawaryjne działanie. Przekonaj się sam i wypróbuj preparaty firmy Ceramizer. 

Ceramizer – dodatek do paliwa

Uszlachetniacz do paliwa ma za zadanie oczyścić układ zasilania paliwem podczas eksploatacji – wydłużając jego trwałość. Produkt ten skutecznie czyści wtryskiwacze paliwa oraz usuwa nagar z komory spalania, denek tłoków i grzybków zaworów. Dodatek do paliwa Ceramizer różni się od pozostałych preparatów tego producenta, przede wszystkim tym, że nie tworzy powłoki ceramiczno-metalowej na powierzchniach z którymi ma styczność. Jego działanie oparte jest na właściwościach czyszczących. 

Do zanieczyszczeń w układzie paliwowym dochodzi poprzez gromadzenie się wody, która wytrąca się z powietrza, znajdującego się w baku na skutek zmiennych temperatur. Cząsteczki wody, w połączeniu z metalową powierzchnią dna baku, powodują korozję, czego rezultatem jest powstawanie rdzy. Część zabrudzeń przedostaje się do wtryskiwaczy, a ich nagromadzenie może wywołać niewłaściwą pracę wtryskiwaczy, co znacząco pogarsza jakość rozpylania paliwa i jego atomizacji z powietrzem. Nadmiar zanieczyszczeń może powodować dalsze, poważne usterki. 

Dodatek do paliwa pozwala w wielu sytuacjach uniknąć kosztownej regeneracji, zapewniając prawidłową i równomierną pracę silnika. Dodatkowo utrzymuje silnik w czystości oraz ułatwia jego rozruch w niskich temperaturach. 

Preparaty do regeneracji pojazdów i urządzeń – dodatek do oleju skrzyni biegów

Dodatek do oleju skrzyni biegów to innowacyjny preparat, który skutecznie regeneruje skrzynię biegów i zabezpiecza ją przed dalszym zużyciem. Preparaty te optymalizują działanie oleju przekładniowego. Oznacza to, że przyczyniają się do bezawaryjnej pracy skrzyni biegów poprzez zmniejszenie tarcia, redukcję zanieczyszczeń oraz niwelowanie korozji. 

Zasada działania dodatku do skrzyni biegów opiera się na wytworzeniu powłoki ceramiczno-metalowej na jej elementach. Powłoka charakteryzuje się dużą trwałością i twardością. Dodatek podwyższa niezawodność eksploatacji i przyczynia się do cichej pracy przekładni. Znacznie zmniejsza tarcie i zapobiega skokom temperatury. 

Dodatek uszlachetniający dodaje się do oleju skrzyni biegów – mieszanie następuje samoczynnie podczas pracy. Eliminuje zgrzyty w trakcie zmiany biegów, zwiększając płynność zmiany biegów oraz zmniejszając wibracje. Przekładnia mniej się nagrzewa, poprawiają się jej funkcjonowanie i sprawność, dzięki wygładzeniu powierzchni bocznej zębów. 

Należy pamiętać, aby nie stosować oleju do automatycznych skrzyń biegów, sprężarek śrubowych oraz do mechanizmów o zwiększonym tarciu wewnętrznym. 

Systematyczne stosowanie dodatków do oleju skrzyni biegów pomoże zabezpieczyć mechanizm przed nadmiernym tarciem. Ponadto, niwelują one różnego rodzaju wycieki. Dodatki do oleju przekładniowego zwiększają płynność przełożeń, co wpływa na komfort i odczucia z jazdy.