motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

auto z usa
Samochody

Chcesz sprowadzić auto z USA? Sprawdź, jak to zrobić bez zbędnych problemów

Jak BMW to tylko z Niemiec? Okazuje się, że niekoniecznie. Wśród krajów importu używanych samochodów coraz popularniejsze wśród polskich kierowców stają się Stany Zjednoczone. Zza oceanu opłaca się sprowadzić nie tylko amerykańskie klasyki, ale też modele dostępne w Europie. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów. O tym, czemu warto zaimportować auto z USA i jak zrobić to bezproblemowo, piszemy w kolejnych akapitach.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Badań nad Rynkiem Motoryzacyjnym, od początku stycznia do końca marca tego roku ze Stanów Zjednoczonych do Polski dotarło ponad 15,1 tys. używanych samochodów. To nadal mniej niż w przypadku Niemiec, Wielkiej Brytanii i Belgii, ale trend wzrostowy jest zauważalny. W porównaniu z wynikiem zanotowanym przed rokiem wzrosła ona aż o 75 proc., a wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach zainteresowanie tym rozwiązaniem będzie stale rosnąć. Oczywiście nie bez powodu.

Czemu warto wybrać samochody sprowadzane z USA?

Jeszcze do niedawna import i transport auta z USA był rozwiązaniem wybieranym przede wszystkim przez miłośników amerykańskiej motoryzacji i typowych dla tego kraju klasyków. Chociaż tacy kierowcy nadal stanowią sporą część klientów firm sprowadzających samochody z USA, to z ich usług korzystają też osoby szukające pojazdów łatwo dostępnych na europejskich rynkach.

Import Audi, Mercedesa, Lexusa czy BMW z USA to bowiem szansa na znalezienie egzemplarza lepiej wyposażonego lub w lepszym stanie niż np. w Polsce. To efekt różnic w ofercie europejskich i amerykańskich dilerów i odmiennych zwyczajów kierowców za Oceanem. Częściej niż Europejczycy decydują się oni na zmianę samochodu, przez co zbywane przez nich pojazdy mają zwykle mniejszy przebieg i są lepiej utrzymane.

Kolejny argument to cena. Nawet jeśli doliczymy do niej wszystkie koszty związane z importem auta, cała operacja może okazać się bardziej opłacalna niż zakup na polskim rynku wtórnym. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługują oferty aut salvage title obejmujące pojazdy odebrane od ubezpieczycieli w ramach likwidacji szkód – np. po kolizjach czy awariach. Są one dużo tańsze niż samochody clean title (tych, które nie były spisane na szkody przez władze stanowe lub ubezpieczyciela). Stan aut salvage title jest często zbliżony jest do bezwypadkowego i wymagają jedynie stosunkowo tanich napraw.

Jak wygląda proces sprowadzania auta z USA?

Samochód ze Stanów Zjednoczonych można sprowadzić własnym sumptem, ale wiąże się to z wieloma problemami. Udział w licytacjach, dopełnienie formalności związanych z importem, załatwienie transportu przez ocean oraz dostosowanie amerykańskiego auta do europejskich przepisów wymagają dużego doświadczenia i wiedzy. Planując zakup samochodu z USA warto więc skorzystać z usług firm specjalizujących się w imporcie pojazdów ze Stanów i Kanady.

Firma Bryki z Ameryki importuje samochody z USA od 11 lat, wygrywając dla swoich klientów ponad 6 tys. aukcji. Jej pracownicy zapewnią wam pomoc już na etapie wyboru odpowiedniego modelu i znalezienia licytacji spełniających wasze oczekiwania. Następnie wylicytują dla was samochód w jak najkorzystniejszej cenie i zajmą się formalnościami związanymi z transportem, podatkami i dostosowaniem auta do poruszania się po europejskich drogach. Nie ma znaczenia, czy szukacie amerykańskiego klasyka, takiego jak Cadillac czy Chevrolet, czy też amerykańskiego egzemplarza samochodu ze Starego Kontynentu. Współpracując z Bryki z Ameryki zaoszczędzicie czas i zyskacie pewność co do tego, że wymarzone auto sprowadzicie tanio i bez zbędnych problemów.

Materiał zewnętrzny