MotoCentrumNet.pl - lata doświadczenia w sprzedaży części samochodowych
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Opinie o Motocentrumnet.pl na Opineo.pl
W każdym samochodzie występuje kilka rodzajów filtrów, których prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo istotne dla bezproblemowej eksploatacji samochodu.

Niezależnie od tego, czy filtr dba o czystość oleju, powietrza, wraz z eksploatacją ulega zabrudzeniu i coraz gorzej spełnia swoją funkcję. Niektóre z filtrów mogą sprawnie funkcjonować przez wiele lat, inne warto wymieniać przynajmniej raz w roku.

Najczęściej występujace typy filtrów samochodowych.

Filtr oleju

Filtr oleju ogranicza ilość zanieczyszczeń dostających się do silnika przez oczyszczanie oleju silnikowego. Filtr oleju wspiera również pracę filtra powietrza, ponieważ wychwytuje drobniejsze zanieczyszczenia. Filtr oleju należy wieminiać przy każdej wymianie oleju silnikowego.

Filtr powietrza

Filtr powietrza zatrzymuje zanieczyszczenia, które mogłyby się dostać do silnika z zasysanym powietrzem. Filtr powietrza wykonuje olbrzymią pracę. W przypadku silnika o pojemności 1 litra, pracującego na najwyższych obrotach, przez filtr przechodzi około 2,5 tys. litrów powietrza na minutę. Jeżeli filtr jest już zużyty i niesprawny, do komór spalania silnika może docierać zanieczyszczone powietrze, co wpłynie niekorzystnie na pracę silnika i jego żywotność. Filtr powietrza powinno się wymieniać co około 15–20 tys. km, ale z pewnością warto sprawdzać jego stan częściej.

Filtr paliwa

Filtr paliwa oczyszcza paliwo dostające się do silnika, dzięki czemu chroni wrażliwe na zanieczyszczenia urządzenia dozujące paliwo w silniku (np. wtryskiwacze paliwa). Producenci samochodów w przypadku filtrów paliwa stosują różne rozwiązania. Okres wymiany filtra paliwa jest podany najczęściej w instrukcji obsługi pojazdu.

Filtr kabinowy

Zadaniek filtra kabinowego jest oczyszczać powietrze dostające się przez nawiew do wnętrza samochodu. Na filtrze powietrza osadzają się wszelkie zanieczyszczenia, jak piasek, kurz czy pyłki roślinne. Zaniedbanie jego okresowej wymiany powoduje, że jakość powietrza, który oddychamy w samochodzie, ulega pogorszeniu. Po zimie filtr kabinowy często jest również zawilgocony, co sprawia, że rozwijają się w nim grzyby i bakterie wywołujące przykry zapach we wnętrzu samochodu. Filtr ten zaleca się wymieniać przynajmniej raz w roku.
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
Sklep MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU

Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl

Zadzwoń i zadaj pytanie
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Firma Motoryzacyjna CHMIELEWSCY s.c.
woj. Warmińsko-Mazurskie
E-mail:
ul. Wyspiańskiego 6
14-100 Ostróda
NIP: 741-000-46-62
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.