MotoCentrumNet.pl - lata doświadczenia w sprzedaży części samochodowych
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Opinie o Motocentrumnet.pl na Opineo.pl

Podrabiane żarniki ksenonowe Philips

    W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele podróbek żarników ksenonowych Philipsa. Producent ostrzega przed ich nabywaniem.

żarnik Philips


Problem okazał się na tyle poważny, że przedstawiciele marki podjęli współpracę z organami ścigania. Przeprowadzono szereg działań mających na celu usunięcie z obrotu podrabianych produktów. Akcja okazała się skuteczna - W ciągu kilku dni po jej przeprowadzeniu z najpopularniejszego portalu aukcyjnego w Polsce zniknęły praktycznie wszystkie oferty z podejrzanymi żarnikami. - Według naszych szacunków blisko 50 proc. żarników ksenonowych Philips sprzedawanych w Internecie mogą stanowić towary podrabiane.

Podróbki można znaleźć jednak nie tylko w internecie. Nie raz spotkaliśmy się z sytuację, kiedy były one oferowane w tradycyjnych sklepach motoryzacyjnych - powiedział Tarek Hamed z Philips Lighting Poland. Przedstawiciele producenta twierdzą, że korzystanie z podróbek może sprawić wielu kłopotów. Choć są one tańsze i na pierwszy rzut oka nie różnią się od produktów oryginalnych, to ich jakość budzi wiele zastrzeżeń - nie przechodzą restrykcyjnej kontroli jakości, charakteryzują się gorszą jakością wykonania, szybciej ulegają zużyciu i nie obejmuje ich gwarancja. Poza tym zamontowanie podrobionych ksenonów może prowadzić do przepalenia przetwornic a w skrajnych przypadkach spowodować zwarcie w układzie elektrycznym samochodu czy uszkodzić system komputerowy.
Pierwszym sygnałem alarmującym, że mamy do czynienia z podróbką, jest znacznie niższa od rynkowej cena. Warto pamiętać, że na każdym oryginalnym opakowaniu producent umieścił niepowtarzalny kod zabezpieczający, który w mocnym świetle opalizuje kolorami tęczy. Zastosowano też tzw. "ruchomy kod" - ostatni symbol kodu zabezpieczającego zmienia swoje położenie w zależności od kąta padania światła. Poruszanie się symbolu w górę i w dół jest widoczne, gdy spogląda się na niego pod różnymi kątami w mocnym świetle.

Wewnątrz każdego opakowania żarników ksenonowych znajduje się też świadectwo autentyczności Philips. Ostateczne potwierdzenia oryginalności można uzyskać online, korzystając ze specjalnie przygotowanej platformy internetowej www.philips.com/original wystarczy wpisać identyfikator etykiety i kod zabezpieczający.

Źródło: Philips
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
Sklep MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU

Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl

Zadzwoń i zadaj pytanie
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Firma Motoryzacyjna CHMIELEWSCY s.c.
woj. Warmińsko-Mazurskie
E-mail:
ul. Wyspiańskiego 6
14-100 Ostróda
NIP: 741-000-46-62
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.