Lata doświadczenia
telefon
+48 505 603 620
Opinie na Opineo.pl

Części samochodowe do aut Renault

Renault

Renault - części samochodowe online

Poszukujesz internetowego sklepu motoryzacyjnego z oryginalnymi podzespołami do samochodu marki Renault? Nic prostszego - zapoznaj się z naszą propozycją na MotoCentrumNet.pl.

Samochody Renault

Dzieje francuskiego producenta oficjalnie rozpoczynają się w 1899 r., kiedy Louis Renault wraz z braćmi otwierają Renault Freres. W trudnych warunkach warsztatowych rok przed otwarciem narodził się pierwszy prototyp Louisa, który po licznych ulepszeniach został włączony do produkcji jako Typ A, z silnikiem autorstwa Renault. Chcąc zareklamować swoją markę zgłaszali się jako kierowcy rajdowi własnych modeli samochodów.
Rozgłos marki przynosi okres wojenny oraz słynne paryskie taksówki Renault, które przetransportowały dodatkowych żołnierzy na front, aby pomogli pozostałym w bitwie pod Marną. Dzięki temu Francuzi zatrzymali armię niemiecką. W 1920 r. Renault przekształcono w spółkę akcyjną i ponownie wszczęto produkcję samochodów cywilnych, pojawiających się na wyścigach.
Podczas II wojny światowej zbombardowano fabrykę w większej części. Renesans produkcji ma miejsce już w latach 50-tych. Taśmy wkrótce opuszcza masowo Renault 4CV, popularna i tania osobówka stworzona na kształt „Garbusa” VW, a także Fregate (1951 r.) o mniejszej mocy silnika, jednak bardziej komfortowy. Na uwagę zasługuje kultowy Renault 5 z 1972r. Jego ekonomiczność i lekka konstrukcja stały się odpowiedzią na wysokie ceny paliwa w tamtym czasie.
Przez dziesięciolecia debiutowało wiele modeli, jednak sławą okryły się głównie: rozchwytywany Fuego, popularny Renault 19, Clio, a potem także: Laguna, Megane, Scenic. Z nowszych wymienić można Koleos, Fluence, Zoe.

Najlepsze części zamienne do samochodów marki Renault w sklepie internetowym!

Wysokojakościowe części samochodowe są kluczem do bezawaryjnej jazdy. Przy każdej eksploatacji auta i mimo najlepszej dbałości zużywają się. Z nami nie musisz martwić się o jakość i koszty - zobacz ofertę w sklepie online MotoCentrumNet.pl i zdecyduj, które auto części wybierasz.
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU

Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl

Zadzwoń i zadaj pytanie
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Firma Motoryzacyjna CHMIELEWSCY s.c.
woj. Warmińsko-Mazurskie
E-mail:
ul. Wyspiańskiego 6
14-100 Ostróda
NIP: 741-000-46-62
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.