motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

W jaki sposób należy przygotować samochód na przyjście zimy?

Posiadacze samochodów często zapominają o tym, aby przygotować swoje auto na nadejście zimy, co powoduje min. problemy z rozruchem. Dlatego warto zadbać o techniczny stan samochodu, żeby któregoś zimowego dnia nie zaskoczyła nas niemiła niespodzianka.

Jak przygotować auto do zimy typu diesel?

Posiadacze tego rodzaju samochodów przede wszystkim muszą zadbać o bardzo dobry stan techniczny. W tym przypadku należy dokładnie sprawdzić akumulator, układ wtryskowy oraz świece żarowe. Spore problemy może także narobić samo paliwo, gdyż w małych temperaturach powietrza wytrąca się z oleju napędowego parafina, która potrafi zablokować np. filtr powietrza.

Jak przygotować auto benzynowe i auto posiadające butle gazową?

Auta benzynowe w zimę mogą mieć również problem z odpaleniem, który może być przyczyną słabego akumulatora. Warto jest w przypadku samochodów z silnikiem benzynowym przed okresem zimowym zadbać także o świece zapłonowe. Sporo uwagi trzeba też zwrócić na przewody wysokiego napięcia, ponieważ mogą posiadać przebicie. Cewki zapłonowe przyczyniają się do pogarszania jakości iskry, dlatego dobrze jest sprawdzić ich stan. Samochody posiadające LPG dodatkowo powinny wymienić filtr gazu oraz sprawdzić układ chłodniczy.

Podstawowe przygotowanie każdego samochodu

Jeżeli chcemy uniknąć zniszczenia silnika, należy w układzie chłodzenia sprawdzić temperaturę krzepnięcia płynu. Zamiana opon na zimowe jest zalecana, gdyż zmniejsza o tej porze roku drogę hamowania pojazdu. Przy wymianie opon należy zwrócić uwagę na stan koła zapasowego. Przed nadejściem zimy zalecane jest zabezpieczenie samochodu przed korozją oraz nawoskowanie i umycie nadwozia. Jednak najważniejszą rzeczą wspomnianą już wcześniej jest sprawdzenie stanu akumulatora i alternatora.

Jakie produkty należy kupić do auta na zimę?

Na okres zimowy warto jest zaopatrzyć się w dobrą skrobaczkę do szyb oraz zmiotkę, ułatwi nam to oczyszczenie samochodu z lodu i śniegu. Pomocne mogą się okazać również dobre nieprzemakalne rękawiczki, które odpowiednio ochronią nasze dłonie w czasie skrobania szyb. Warto pomyśleć także o zakupie odmrażacza do zamków oraz szyb samochodowych. Niektóre osoby zapominają o wymianie płynu do spryskiwaczy i posiadaniu kabli rozruchowych w swoim aucie. Jest to również odpowiedni czas na wymianę wycieraczek czy dywaników na gumowe, dzięki którym łatwiej nam będzie zadbać o czystość w samochodzie.

Jeśli w ten sposób przygotujemy nasz samochód na przyjście zimy mamy pewność, że nie zawiedzie nas w żadnych niesprzyjających warunkach pogodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *