motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Wynajmujemy samochód
Samochody

Wynajmujemy samochód. O czym pamiętać przed wypożyczeniem pojazdu

Wynajem samochodu to usługa coraz bardziej dostępna i popularna. Nic w tym dziwnego – urlopy, podróże służbowe, kolizja czy po prostu przedłużający się czas na odbiór nowego samochodu to sytuacje, w których wypożyczenie auta bywa sporym udogodnieniem lub koniecznością. Jak bezpiecznie wynająć samochód i na co zwrócić uwagę odwiedzając wypożyczalnię?

Wynajem auta. Umowa i ogólne zasady

Warunki wynajmu mogą się różnić w zależności od usługodawcy. Podstawowym wymogiem jest oczywiście prawo jazdy – niektóre wypożyczalnie zaznaczają, że nasze uprawnienia powinny być ważne od co najmniej roku, bądź określają minimalny wiek kierowcy.Wynajmując samochód, podpisujemy umowę. Należy przedstawić dokument tożsamości i zapoznać się z treścią podpisywanego dokumentu. W tego rodzaju umowie określony jest limit dzienny kilometrów – warto zwrócić uwagę na ten zapis, zdarza się, że wypożyczalnia może naliczyć nam dodatkową opłatę za przekroczenie takiego limitu. Umowa powinna zawierać informacje o samochodzie takie jak poziom paliwa w baku, model, numer rejestracyjny i VIN.

Wypożyczalnia samochodów – o czym warto pamiętać

Pamiętajmy, że usługodawcy często wymagają od nas kaucji zwrotnej i może się ona różnić w zależności od modelu samochodu i miejsca, w którym go wypożyczamy. Należy również zwrócić uwagę na możliwość oddania samochodu w innej lokalizacji, jeśli zamierzamy z tej opcji skorzystać i ewentualne dodatkowe opłaty z tym związane. Zawsze pamiętajmy o ubezpieczeniu! AC wraz z Assistance gwarantują, że w razie ewentualnej kolizji wypożyczalnia samochodów nie obciąży nas kosztem naprawy.Przy odbiorze auta, zarówno na wynajem długoterminowy samochodu, jak i na krótki okres, podpisujemy tzw. protokół odbioru pojazdu. Koniecznie należy przy tym sprawdzić ogólny stan techniczny samochodu, ewentualne rysy i widoczne uszkodzenia oraz porównać numery i zgodność z opisem pojazdu w umowie. Unikniemy w ten sposób ewentualnych nieporozumień podczas zwrotu pojazdu.

Rezerwacja i wynajem samochodu online

Coraz więcej wypożyczalni oferuje wynajem samochodu online. Internetowa wypożyczalnia samochodów to wygodne narzędzie, w którym możemy sprawdzić dostępne terminy, modele i cenę usługi. Często możemy zdecydować o dogodnym dla nas miejscu odbioru.Wszystkie pożądane cechy łączy w sobie profesjonalna wypożyczalnia samochodów https://www.best-rent.pl/. Dysponuje szeroką flotą samochodów o różnym przeznaczeniu i korzystnych cenach. Best-rent oferuje przejrzyste warunki umowy, aktywne promocje i rabaty dla stałych klientów. Zachęcamy do odwiedzenia witryny i rezerwacji wybranego pojazdu oraz życzmy przyjemnego użytkowania i szerokiej drogi!