Lata doświadczenia
telefon
+48 505 603 620
Opinie na Opineo.pl

Części samochodowe do aut Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz - części samochodowe online

Luksusowa marka idealnie komponuje się tylko z częściami samochodowymi najwyższej jakości. Nie powinno się na nich oszczędzać, jeśli zależy nam na bezpiecznej i komfortowej jeździe. Dowiedz się więcej o katalogu naszych auto części wprost stworzonych dla Mercedesa w internetowym sklepie motoryzacyjnym MotoCentrumNet.pl.

Samochody Mercedes-Benz

Bieg historii jednego ze światowych liderów samochodowych rozpoczyna się w latach 80-tych XIX w. za sprawą niezależnych przedsiębiorców (Karl Benz i Gottlieb Daimler), których w późniejszym okresie ścieżki kariery połączyły się na dobre. Benz był sprawcą powstania dwu- i czterosuwowego silnika spalinowego oraz konstrukcji świecy zapłonowej czy sprzęgła. Z kolei opracowanie głównie silnika benzynowego zawdzięcza się Daimlerowi.
Skąd w takim razie wywodzi się nazwa marki? Mercedes to imię córki entuzjasty techniki motoryzacyjnej i głównego klienta firmy Daimler Emila Jelinek, który w 1897 r. złożył zamówienie na sportowy samochód. Z pomocą partnera (Wilhelm Maybach) skonstruowano dwa pojazdy: pierwszy z nich z dwucylindrowym silnikiem o mocy 6KM nie spełnił jednak do końca oczekiwań klienta, więc stworzono mocniejszy Phonix. Jelinek z powodzeniem sprzedawał kolejne zamówione egzemplarze, ale jako Mercedes.
Niemniej, to rok 1926 uznaje się za przełomowy. Doszło wtedy do połączenia wytwórni Daimler i Benz, tworząc koncern Daimler-Benz aż do 1998 r. Do pierwszych wspólnych debiutów zalicza się m.in. modele K i SSK.
Wiele kultowych pojazdów opuściło fabrykę, takich jak: W116 z 1972 r. lub trzy lata później W123 zwany „beczką”, a także jego popularny następca model W124.
Mercedes oferuje szeroki wybór modeli: klasy A, B, C czy E, S (najbardziej komfortowe limuzyny), CLS, jak i SUVy GLK, ML, vany i kilka innych. Ponadto produkuje samochody dostawcze, ciężarowe i autobusy.

Najlepsze części zamienne do samochodów marki Mercedes-Benz w sklepie internetowym!

Istnieje przekonanie, że jakość nie idzie zwykle w parze z ceną. W naszym sklepie online niszczymy ten stereotyp i pokazujemy, że może! Oferujemy atrakcyjne ceny za kwalifikowane części samochodowe z szybką dostawą do domu.
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU

Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl

Zadzwoń i zadaj pytanie
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Firma Motoryzacyjna CHMIELEWSCY s.c.
woj. Warmińsko-Mazurskie
E-mail:
ul. Wyspiańskiego 6
14-100 Ostróda
NIP: 741-000-46-62
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.