motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

wynajem długoterminowy samochodu
Samochody

Czy wynajem długoterminowy samochodu jest opłacalny?

Korzystanie z samochodu w polskiej rzeczywistości to w zasadzie konieczność. Mimo wielu pozytywnych zmian trudno liczyć na komunikację zbiorową, która nie dociera w każde miejsce i nie gwarantuje odpowiedniego poziomu komfortu. Z drugiej strony zakup nowego samochodu oznacza spore koszty. Rozwiązaniem tej kwestii jest wynajem długoterminowy dla firm i osób prywatnych. Na czym polega? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest wynajem długoterminowy?

Jak samo określenie wskazuje, wypożyczenie to jest zawierane na dłuższy czas. Najczęściej określa się tak umowy, które trwają dłużej niż miesiąc. Aby wynajem był możliwy, kierowca musi legitymować się prawem jazdy, które jest ważne co najmniej 12 miesięcy. Ponadto musi mieć ukończone 25 lat. Z tego powodu w trakcie podpisywania umowy kierowca nie może zapomnieć o prawie jazdy oraz dokumencie tożsamości. W przypadku wynajmu na rzecz firmy istotne są również jej pełne dane. Klient musi także mieć ze sobą kartę kredytową, aby możliwe było zabezpieczenie depozytu na czas wynajmu. Oczywiście na koncie połączonym z kartą muszą znajdować środki w wysokości oczekiwanego depozytu. Więcej na ten temat dowiesz się z tabeli opłat. 

Dlaczego warto?

Posiadanie samochodu jest kosztowne, szczególnie gdy decydujesz się na nowy model za pomocą kredytu. Ponadto jako właściciel musisz dbać o regularny przegląd i ubezpieczenie, co również podnosi koszt eksploatacji pojazdu. Decydując się na wynajem długoterminowy, nie musisz zastanawiać się nad tymi kwestiami. Wystarczy, że regularnie tankujesz i dbasz o płyny eksploatacyjne (np. do spryskiwaczy, olej). Za wszelkie naprawy i inne kwestie techniczne odpowiada właściciel samochodu, czyli wypożyczalnia. Co równie istotne, jako najemca nie musisz martwić się o los samochodu po zakończeniu umowy. Nie ma żadnego obowiązku wykupowania pojazdu, równie dobrze możesz wybrać inny, nowszy model w ramach następnego wypożyczenia. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które chcą często zmieniać samochód, ale bez zwracania uwagi na to, jak traci na wartości zaraz po zakupie i nie chcą uczestniczyć w jego sprzedaży, aby odzyskać część zainwestowanych pieniędzy. 

Wypożyczenie długoterminowe jest szczególnie korzystne dla firm, które mogą odliczyć VAT od wynajmu. Ogromną zaletą wynajmu jest tu elastyczność umowy, którą firma może przedłużyć w razie konieczności lub zakończyć zgodnie z planem bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W perspektywie długoterminowej wynajem jest również nieco tańszy. Dla przedsiębiorców jest to rozwiązanie, które obniża ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, gdyż skraca czas zobowiązań do założonego minimum (np. pół roku), co nie jest możliwe w przypadku kredytowania zakupu czy leasingu. 

Dowiedz się więcej: https://flexrent.pl/blog-post/czy-wynajem-dlugoterminowy-samochodu-sie-oplaca/

Gdzie wypożyczyć samochód w ramach długiej umowy?

Dla firm i osób prywatnych, które poszukują wiarygodnego partnera wynajmującego auta, polecamy usługi Flex Rent. Nasza flota jest przygotowana na wymagających klientów, którzy chcą wynająć samochody o konkretnej charakterystyce na kilka miesięcy. Sprawdź nasze możliwości – jesteśmy obecni na wszystkich dużych lotniskach w Polsce i możemy dopasować naszą ofertę do Twoich oczekiwań. Odwiedź naszą stronę internetową i zarezerwuj swój pierwszy samochód w Flex Rent już dziś!