motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Jak wybrać pastę do polerowania lakieru w aucie?
Motoryzacja

Jak wybrać pastę do polerowania lakieru w aucie?

Zdecydowana większość właścicieli samochodów dba o swoje cztery kółka. Regularnie korzysta z myjni, odkurza i serwisuje swoje pojazdy. Jest jednak jeszcze jeden aspekt, o którym nie można zapominać, a jest nim dbałość o lakier samochodu. Codzienna eksploatacja sprzyja jego mikro uszkodzeniom, powstawaniu kolejnych rys co z czasem przekłada się na mało atrakcyjny wygląd. O ile jednak nie możemy uniknąć powstawaniu rys, o tyle możemy z nimi skutecznie walczyć. Wszystko za sprawą past polerskich, o których piszemy poniżej.

Pasta polerska wyraźnie poprawi wygląd karoserii

Nie każdy może się cieszyć z użytkowania stale nowego auta. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby mając kilkuletni samochód mieć w nim zadbany, błyszczący lakier. Odpowiednio dobrane i zastosowane profesjonalne pasty polerskie w sklepie Clinic4car potrafią skutecznie przywrócić dawny blask karoserii a przy okazji zabezpieczą ją od drobnych zarysowań, które mogą powstać nie tylko podczas jazdy, ale również nieodpowiedniego mycia auta.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pasty?

Tak naprawdę kluczowe są tutaj trzy kwestie:
 – stan lakieru,
 – nasze doświadczenia w pracy z pastami tego rodzaju,
 – cel, jaki chcemy osiągnąć

Im starszy i bardziej zniszczony lakier, tym więcej będzie wymagał od nas pracy. W tym przypadku liczy się również to, czy zależy nam na krótkotrwałym efekcie np. przygotowując auto do sprzedaży czy na odnowieniu właśnie zakupionego samochodu tak, aby wyglądał znacznie lepiej niż w momencie zakupu.

Wybieramy sposób polerowania

Podejmując decyzję o polerowaniu auta musimy wybrać między opcją ręczną a mechaniczną. Tradycyjnie, każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Zacznijmy od polerowania ręcznego.
 Jego głównym atutem jest prostota. Nie wymaga specjalnych umiejętności ani sprzętu. Jest jednak czasochłonne i daje raczej umiarkowane efekty. Nie usuniemy dzięki niemu większych rys.
 Dla odmiany polerowanie mechaniczne pozwala nie tylko na dotarcie do głębokich rys, ale nadaje również pełnego połysku naszej karoserii.

Nie warto oszczędzać na paście

Bez względu na to, którą formę polerowania wybierzemy stawiajmy na produkty sprawdzonych producentów. Markowe pasty dają gwarancję, iż uzyskamy pożądany efekt bez obaw o zmatowienie czy przebarwienia. Na rynku znajdziemy bogaty wybór past polerskich. Jeśli nie znamy się na nich warto zdać się na fachową pomoc i odwiedzić, chociażby sklep Clinic4car, który specjalizuje się w sprzedaży topowych produktów w tej kategorii. Ostateczny wybór pasty nie zaszkodzi skonsultować ze sprzedawcą, aby upewnić, że będzie ona zgodna z naszymi potrzebami. Wakacje to czas wzmożonych podróży. To również dobry moment, aby zabezpieczyć naszą karoserię przed mikro uszkodzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *