motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

gps
Samochody

GPS do aut – dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Coraz więcej firm transportowych i dostawczych decyduje się na instalację monitoringu GPS w swoich samochodach. Nie może to dziwić. Możliwość monitorowania lokalizacji samochodów przynosi wiele korzyści. Dotyczy to zarówno pracodawcy, jak i kierowców. Dlaczego zatem warto monitorować swoją flotę?

Ocena pracy kierowców i terminowość dostaw

GPS do aut pozwala na monitorowanie i kontrolowanie pracy kierowców. Dzięki temu szybko można przekonać się, którzy kierowcy wykonują swoje obowiązki rzetelnie, a którzy podczas pracy znajdują sporo czasu na prywatne sprawy. I żeby nie było wątpliwości – absolutnie nie chodzi tu o jakąkolwiek inwigilację pracowników. Każdy bowiem pracodawca ma prawo do kontroli i oceny swoich pracowników. Ich praca przekłada się bowiem bezpośrednio na jakość usług, w tym choćby na terminowość dostaw. Dla każdej firmy transportowej czy dostawczej terminowość dostaw to często być lub nie być. Monitoring pojazdów pozwala kontrolować trasę i w razie czego wprowadzać odpowiednie korekty w celu poprawy terminowości dostaw.

Oszczędność

GPS do aut to także oszczędności finansowe na paliwie oraz na mandatach. Monitoring pojazdów pozwala na planowanie jak najbardziej optymalnych tras do klientów i kontrahentów. Krótsze trasy to mniej zużytego paliwa. Dodatkowo GPS pozwala na kontrolowanie stylu jazdy kierowców. Pracodawca może szybko przekonać się, którzy kierowcy jeżdżą zgodnie z zasadami ecodrivingu, a którzy niestety zupełnie nieefektywnie. Styl jazdy to także prędkość i jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zdarza się niestety, że wielu kierowców zbyt często przekracza prędkość. To skończyć może się mandatami. Lepiej temu przeciwdziałać dzięki monitoringowi samochodu podczas jazdy.

Bezpieczeństwo i zabezpieczenie w przypadku kradzieży

GPS do aut to bezpieczeństwo dla kierowców. W przypadku wypadku drogowego pracodawca może podać służbom ratowniczym dokładną lokalizację samochodu i kierowcy. Podobnie jest w przypadku awarii samochodu i konieczności wezwania pomocy drogowej. Lokalizator samochodu to również skuteczne zabezpieczenie w przypadku kradzieży auta. Skradziony samochód można dzięki GPS bardzo szybko namierzyć i odzyskać.

Mniej formalności

Lokalizator GPS to także mniej papierkowych formalności zarówno dla kierowców, jak i pracodawcy. Kierowcy nie muszą już tracić czasu na spisywanie papierowych raportów z przebiegu z trasy. To także oszczędność czasu dla pracodawcy. Nie ma już bowiem konieczności analizy raportów przygotowywanych przez kierowców. Wszystkie dane można szybko pobrać z systemu GPS.