motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

sejf na broń krótką
Lifestyle

Czy sejf na broń krótką musi mieć certyfikat?

Posiadanie broni palnej to ogromny przywilej, do którego musisz się odpowiednio przygotować. Chodzi nie tylko o zaliczenie testów i uzyskanie pozytywnej decyzji w kwestii wydania pozwolenia na broń palną. Regulacje prawne w Polsce wymuszają też na posiadaczach broni przechowywanie jej w odpowiedni sposób. A zatem ja poprawić poziom bezpieczeństwa dla przechowywanej broni? Wystarczy, że wybierzesz wysokiej klasy i certyfikowany sejf na broń krótką.

Certyfikowane sejfy na broń krótką – co to znaczy?

Skrytki pancerne na broń palną powinny być certyfikowane przez europejskie instytucje normalizujące kwestie dotyczące bezpieczeństwa przechowywania broni palnej oraz amunicji.

Przez certyfikowany sejf na broń krótką rozumiemy konstrukcję, która jest zgodna z klasą S1 lub S2 i normą PN-EN 14450 oraz PN-EN 1143-1. Wybierając taką pancerną skrytkę, zyskujemy pewność, że nasza broń jest idealnie zabezpieczona np. na wypadek włamania do mieszkania.

Jeśli interesują Cię wyłącznie certyfikowane szafy na broń krótką i długą, koniecznie przejrzyj ofertę na stronie: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron/sejfy-i-szafy-na-bron-krotka/lista. W jednym miejscu znajdziesz wiele wersji sejfów na broń krótką, które możesz swobodnie umiejscowić w swoim domu.

Sejfy na broń krótką a normy S1 i S2

W Polsce rozróżniamy trzy klasy bezpieczeństwa, zgodnie z którymi produkowane są sejfy pancerne na broń palną. Najważniejsze regulacje to: PN-EN 14450, PN-EN 1143-1, PN-EN 1143-2.

Na broń palną wystarczający jest sejf z klasą bezpieczeństwa S1 i S2. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych posiadanie szafy pancernej S1 na broń i amunicję to obowiązek każdego posiadacza broni z zezwoleniem.

Warto też dodać, że nowoczesne sejfy pancerne na broń krótką od Hartmann Tresore są zgodne z Polską Normą, normą PN-EN14450 oraz w pełni certyfikowane, co potwierdza wysoką jakość takiego produktu.

Rekomendowaną opcją są sejfy na broń krótką w klasie bezpieczeństwa S2, choć prawnie wymagana jest tylko spełniona norma bezpieczeństwa S1. Według aktualnych regulacji prawnych sejf na broń S1 może być ustawiona w dowolnym miejscu w domu. W grę wchodzi nawet przechowywanie broni palnej poza miejscem zamieszkania.

Ile kosztuje i jak wybrać optymalny sejf na broń?

Decydując się na zakup sejfu na broń S1 lub S2 zawsze warto kierować się przede wszystkim zgodnością z normami certyfikacyjnymi. Pozostałe parametry istotne z punktu widzenia ekonomicznego to m.in.:

  • limit wartości chronionej w sejfie,

  • przeznaczenie,

  • materiał wykonania sejfu,

  • grubość ścianek.

Choć sejf na broń może być dość odczuwalnym wydatkiem, to jednak warto decydować się na zakup konstrukcji do swojej garderoby lub przedpokoju. Po uzyskaniu pozwolenia na broń palną musisz tylko zadbać o swój sprzęt oraz jego bezpieczne składowanie – przede wszystkim w certyfikowanych sejfach pancernych.

Artykuł sponsorowany