motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

żarówka LED H4
Lifestyle

Jakie korzyści niesie ze sobą żarówka LED H4?

O tym, że żarówki LED skuteczniej oświetlają drogę oraz sprawiają, że pojazd jest lepiej widoczny w trudnych warunkach atmosferycznych, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak wartość, jaką niesie za sobą intensywniejszy snop światła, jest nie do przecenienia, zwłaszcza dla kierowców podróżujących często nocą lub po drogach szybkiego ruchu. Czy żarówki reflektorowe LED rzeczywiście poprawiają widoczność? Sprawdź, jakie parametry ma żarówka H4 LED i czy warto ją nabyć?

Z artykułu dowiesz się między innymi:

  • Czy warto wymienić żarówki na LED w samochodzie?
  • Jakie zalety mają żarówki LED H4?
  • Czy żarówki H4 LED są bezpieczne?

Żarówki LED H4 do samochodu: Oświeć swoją drogę bezpieczniej! 

Żarówka H4 LED traktowana jest jako zamiennik dla wersji halogenowej. Jest to o tyle istotne dla kierowcy, że w ten sposób uzyskuje on znaczne oszczędności (niski pobór energii) przy wydajniejszej pracy oświetlenia.

Aby uzyskać optymalne widmo i linię odcięcia, żarówki LED mocne dostępne na motoledy.pl wyposażone zostały w kołnierz, którego położenie względem osi żarówki jest zmienione. Dodatkowo warto przypomnieć, że w technologii LED nie wykorzystuje się szkła i żarników, co przekłada się bezpośrednio na dłuższą żywotność żarówki oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy wywołane złą nawierzchnią drogi.

Żarówki LED H4: Odkryj bajeczne kolory i oszczędności paliwa! 

Konstrukcja żarówki podnosi też poziom bezpieczeństwa kierowcy i współpasażerów, choćby poprzez ograniczenie gromadzenia się ciepła, co mogłoby spowodować zniszczenie osłony izolacyjnej okablowania. W przypadku LED Philips Ultinon jest to wysokowydajny radiator, utrzymujący ciepło z dala od najbardziej wrażliwych elementów oświetlenia. Dodatkowym bodźcem, by nabyć komplet żarówek H4 LED, jest chęć zmiany designu auta na bardziej nowoczesny.

Żarówka LED H4 wyposażona jest w źródło światła, które składa się z niebieskiej diody elektroluminescencyjnej emitującej światło w kolorze niebieskim wzbogaconym o żółtą poświatę luminoforu. Mieszanina tych barw sprawia wrażenie, że żarówki świecą w różnych kolorach. Na koniec dodajmy, diody LED emitują znacznie mniej ciepła od innych żarówek, co wiąże się ze znacznym ograniczeniem zużytej energii, a tym samym, obniża poziom spalania.

Żarówki H4 LED: Twoje spojrzenie nigdy nie będzie takie samo. 

Oprócz wspomnianej już wydajności żarówka LED H4 jest trwalsza od popularnego halogenu zarówno w kontekście uszkodzenia mechanicznego, jak i warunków pracy odnoszących się do polskiej strefy klimatycznej. Dość powiedzieć, że LED funkcjonuje bez zakłóceń w dużym zakresie temperatur zewnętrznych wynoszących od -30°C do +65°C.

Inne zalety żarówek H4 LED:

  • Oszczędność energii;
  • Atrakcyjny design;
  • Stosunek ceny do jakości;
  • Prosta obsługa i montaż.

Żarówki H4 LED też idą z duchem czasu. Są w stanie ulepszyć nawet kilkuletnie auto, a co za tym idzie poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ważne jest, by nabywać je wyłącznie u renomowanego dostawcy. Dzięki temu zyskasz trwałe i bezawaryjne oświetlenie.

Materiał zewnętrzny