motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Inspekcja miejsc trudnodostępnych
Mechanika

Inspekcja miejsc trudnodostępnych

Konieczność zbadania trudno dostępnych miejsc to domena bardzo wielu branż, np. motoryzacyjnej, budowlanej czy wodno-kanalizacyjnej. Inspekcji takich miejsc dokonać można za pomocą boroskopów czy oraz endoskopów.

Boroskop, czyli kamera inspekcyjna 

Dzięki niemu możliwa jest obserwacja i dokładne zbadanie miejsc, w które nie sposób dotrzeć w żaden inny sposób. Może więc być to wnętrze komory silnika czy instalacja klimatyzacyjna. To wąskie i często zaciemnione miejsca, do których można się dostać, np. tylko przez nieduże otwory lub szczeliny. Z pomocą kamery inspekcyjnej dokonamy tego bez konieczności demontażu. Składają się z wodoszczelnej głowicy, która łączy się z monitorem za pomocą węża. Dostępne są zarówno boroskopy sztywne oraz półsztywne. Dzięki temu możliwa jest inspekcja nawet wyjątkowo problematycznych miejsc. Urządzenie może posiadać różną długość roboczą oraz średnicę. Te parametry dobiera się ściśle do własnych potrzeb. Mają one bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzają się w branży budowlanej, motoryzacyjnej, przemysłowej czy wodno-kanalizacyjnej. Możliwość dostosowania długości roboczej oraz średnicy czyni z nich uniwersalne przyrządy do badania szczególnie trudno dostępnych miejsc. 

Endoskop z elastycznymi wziernikami 

Głównym zadaniem tych urządzeń jest precyzyjne sprawdzenie i zbadanie trudno dostępnych miejsc. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu elastycznych wzierników, które można wyginać w dowolnych kierunkach. Nagrane pliki mogą zostać zapisane w pamięci urządzenia, a dzięki temu uzyskujemy dokładną analizę stanu technicznego badanego wnętrza. Osobną grupę stanowią wideoendoskopy, które umożliwiają nagrywanie filmów i obrazów. Pliki zapisywane są na karcie pamięci, co znacznie ułatwi ich późniejszą analizę. Są niezwykle precyzyjne, a także łatwe w obsłudze. Do ważnych zalet należy również całkowicie bezszelestna praca.  

Przykładem może być niezwykle precyzyjny i o wyjątkowych możliwościach wideoendoskop iRis PRO 7. Posiada system operacyjny EIOS, wymienne sondy, różne średnice i długości 2 lub 4 kierunkową artykulację oraz 7 calowy, dotykowy monitor. To wysokiej jakości urządzenie dostępne jest na stronie sklepu internetowego https://www.endo-tech.pl. Znajdziesz tam również inne precyzyjne i wysokiej jakości boroskopy i endoskopy. Zachęcamy do odwiedzin strony i składania zamówień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *