motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Zakup auta
Samochody

Zakup auta – lepiej nowe, czy może używane?

Posiadanie samochodu to z pewnością niesamowita wygoda. Daje nam to też wolność i samodzielność. Nie musimy już się martwić o dojazd w dowolne miejsce czy wakacyjną wyprawę. Kupowanie biletów czy czekanie na spóźniony autobus też nas nie dotyczy! Obecnie rynek samochodowy jest bardzo bogaty. Mamy do wyboru tysiące ogłoszeń kupna sprzedaży, jak i nowe, piękne modele. Każdy może zdecydować sam, co będzie dla niego najlepsze. Jednak jak w rzeczywistości wyglądają plusy i minusy zakupu samochodu?

Zakup samochodu używanego – plusy i minusy

Z pewnością najpopularniejszą opcją zakupu samochodu jest postawienie na modele z drugiej ręki. Do wyboru jest cała masa ogłoszeń. Mamy tutaj szeroki zakres cenowy, co pozwala na łatwe wybranie odpowiedniego modelu w dostępnej dla nas sumie pieniędzy. Co więcej, zwykle zakup auta używanego łączy się także ze sprzedażą naszego poprzedniego samochodu. Dzięki temu zyskujemy fundusze na nowy pojazd! Zarówno sprzedaż, jak i zakup, jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać z portalu ogłoszeniowego! Najlepiej takiego, który specjalizuje się właśnie w motoryzacji. Portal samochody.pl to właśnie takie miejsce. 

Samochody używane z pewnością mają te zaletę, że zawsze kupimy je taniej od nowych. Mamy także szerokie pole manewru. Tysiące marek, modeli, roczników, przebiegów, rodzajów wyposażenia itp.. Jednak nigdy do końca nie wiemy, co przeszedł dany samochód i jakie usterki mogą być ukryte!

Zakup nowego samochodu – plusy i minusy

Niejedna osoba marzy o chwili, w której wyjedzie nowym samochodem prosto z salonu. Na pewno są to świetne uczucia, jednak nie zawsze są wartę tej jednej chwili. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy mamy dostęp do ciekawej oferty i korzystnych dla nas warunków. Co więcej, nowe auto wymaga od nas także najlepiej serwisowania w ASO i przeglądów gwarancyjnych. Trzeba tego dopilnować myśląc o przyszłej sprzedaży. Niestety, ale kupując auta nie zyskamy na nich w żadnym przypadku. Często nazywa się samochód „skarbonką bez dna”. Z każdym rokiem traci on na wartości, a my do niego dokładamy. Na pewno dużym atutem nowych samochodów jest gwarancja sprawności i idealnego stanu. Mamy spokój ducha, że nic z autem się wcześniej nie działo. Na pewno też możemy sprzedać takie auto w przyszłości za dobre pieniądze i wtedy zdecydować się na model używany! Warto też sprawdzić, jakie oferty są na dany model używany względem nowego. 

Nowe czy używane – co wybrać?

Samochody są obecnie dość drogie. Widać to po aktualnych ofertach na portalach sprzedażowych. Jest to więc dobry moment na sprzedanie swojego pojazdu! Jednak co z kupnem? Postawić na auta nowe, czy używane? Warto zrobić kalkulację tego, co jest dla nas najważniejsze. Jeśli chcemy mieć świetne auto z dobrym wyposażeniem w przystępnej cenie, to postawmy na używane. Pamiętaj jednak, że musisz się na nich znać, aby nie kupić kota w worku! Z kolei osoby ceniące sobie spokój i pewność, a także prostotę, powinny skierować się w stronę samochodów nowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.