motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

powłoka ceramiczna
Motoryzacja

Powłoka ceramiczna na lakier – czy warto?

Wymarzony samochód już cieszy twoje oko w domowym garażu? Ale czy odpowiednio je przygotowałeś oraz zabezpieczyłeś, aby salonowy wygląd samochodu pozostał na długie lata? Bez odpowiedniej warstwy ochronnej lakier samochodu może widocznie się uszkodzić oraz ulec zużyciu. Jednym z najlepszych sposobów ochrony jest powłoka ceramiczna na lakier. Dlaczego warto ją nałożyć oraz czym się cechuje? Odpowiedzi na te pytania poznasz poniżej!

Czym jest powłoka ceramiczna na lakier?

Powłoka ceramiczna jest to rodzaj warstwy ochronnej nakładanej na lakier samochodu. Pancerz, który tworzy powłoka ceramiczna, posiada o wiele więcej dodatkowych właściwości, które nie tylko ochraniają, ale również wzbogacają lakier o dodatkowe cechy. To, czym przede wszystkim wyróżnia się powłoka ceramiczna na lakier, to jej twardość. Tradycyjny lakier bezbarwny stosowany na samochody posiada twardość oscylującą w przedziale 2H do 4H. Powłoka ceramiczna to dodatkowa warstwa dla twojego samochodu o twardości aż 9H! Jest to najwyższy poziom twardości, jaki możesz obecnie otrzymać na rynku detailingowym, a zawdzięczamy ją powłoce Ceramic Pro 9H.

Czym wyróżnia się powłoka ceramiczna?

Opisana wyżej twardość przynosi lakierowi same korzyści. Jedna z najważniejszych to zwiększenie samej odporności lakieru. Wyższa twardość to gwarant ochrony samochodu przed drobnymi zarysowaniami czy zadrapaniami. Co ważne, jeżeli nawet tego rodzaju uszczerbki powstaną bezproblemowo można je usunąć np. za pomocą polerowania.

Następna cecha przypadnie szczególnie do gustu osobom ceniącym sobie nieskazitelny wygląd lakieru. Ceramic Pro 9H cechuje się tzw. efektem samooczyszczenia. Zastosowana w powłoce nanotechnologia sprawia, że warstwa ta posiada obniżone napięcie powierzchniowe. W efekcie otrzymujemy powłokę, do której nie przywiera brud. Wszelkie zanieczyszczenia, które mogą się pojawić w trakcie jazdy z łatwością usuniesz za pomocą samej wody. Wówczas otacza ona powstałe zabrudzenie i z łatwością je usuwa.

Jeżeli myślisz, że to koniec zalet powłoki, mamy jeszcze coś, aby cię zaskoczyć! Powłoka ceramiczna to nie tylko inwestycja w poprawę jakości lakieru. Jest to również inwestycja w poprawę jego wyglądu. Powłoka sprawia, że lakier zyskuje niesamowitą głębię koloru, a jego powierzchnia lśni niczym lustro. Dodatkowo warto pamiętać o tym, iż powłoka przyczynia się do wzrostu wartości samochodu! Dzięki niej lakier będzie wyglądał jak nowy przez długie, długie lata. Sama powłoka jest permanentna przy odpowiedniej pielęgnacji samochodu.