motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Najtańsze propozycje samochodów typu SUV

Suvy są to rodzaje aut łączących cechy dwóch samochodów: osobowego i terenowego. Auta te cechują się napędem na dwa lub cztery koła oraz konstrukcją ramową lub samonośną.

Jaka jest różnica pomiędzy Suv-em a autem terenowym?
Suv jest przede wszystkim bardziej ekonomicznym oraz komfortowym, jak również łatwiejszym w użytkowaniu samochodem. Auta te nie służą do wyczynowej jazdy jak terenowe a ich przeznaczeniem jest przewóz większych bagaży czy wyjazdy z rodziną. Samochody te dobrze sprawdzają się podczas wyjazdów w góry.

Wady i zalety samochodów typu Suv.
Samochodami typu Suv bardzo dobrze jedzie się po drodze podczas wolniejszej jazdy, co przyczynia się dodatkowo do zapewnienia większego bezpieczeństwa. Jednak auta te, a zwłaszcza większe modele nie do końca dobrze sprawują się w mieście. W większych Suv-ach przeszkadza kierowcy ich znaczna szerokość, ponieważ muszą oni zwracać szczególną uwagę na to, czy na pewno mieszczą się na swoim pasie ruchu. Niektóre auta tego typu posiadają długi zadarty przód, co uniemożliwia kierowcy zobaczenie tego, co dzieje się przed maską. Kolejną wadą dużych Suv-ów jest potrzeba zajęcia dwóch miejsc parkingowych, co czasem jest kłopotliwe zwłaszcza podczas parkowania pod blokiem. Zaletami tego typu aut jest komfort jazdy, dlatego idealnie nadają się do pokonywania większej liczby kilometrów. Dzięki wysokiej pozycji, jaką mamy za kierownicą w tego typu autach, jesteśmy w stanie zareagować odpowiednio wcześniej na różnego rodzaju sytuacje drogowe.

Najtańsze Suvy – nowe.
Do najtańszych nowych Suv-ów z pewnością możemy zaliczyć Dacię Duster, która występuje w ok. 20 wariantach. Kolejną propozycją jest Kia Stonic dostępna w 13 wariantach, cena za auto tego typu wynosi ok. 63 tys. zł. Następnym Suv-em, którego wartość nie przekracza 70 tys. zł. jest Renault Captur jak również Ford EcoSport. Cieszącym się popularnością Suv-em jest Mitschubishi ASX lub Outlander, które posiadają ciekawe wyposażenie w przystępnej cenie.

Najtańsze używane Suvy.
Obecnie najtańszymi Suv-ami są Land Rover Freelander I, którego cena nie przekracza 20 tys. zł. Ciekawą propozycją jest także Honda HR-VI, której maksymalna prędkość to 124 KM. Suzuki Grand Vitara kosztuje już nieco drożej, za auto w dobrym stanie musimy zapłacić ok. 25 tys. zł. Warto również zerknąć na Hyundaia Santa Fe czy Tucsona I, jednak ich ceny zaczynają się dopiero od 15 tys. zł.

Niezależnie od tego, jakie auto wybierzemy pamiętajmy, aby na drodze poruszać się tak, by zapewnić wszystkim użytkownikom ruchu drogowego maksimum bezpieczeństwa.