motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

samochód na abonament
Motoryzacja

Samochód na abonament. Nie zawsze konieczny jest zakup auta

Korzystanie z samochodu jest w dzisiejszych czasach koniecznością, ale i znacznym ułatwieniem. Samochodem można dotrzeć w dowolne miejsce, nie uzależniając się – na przykład – od komunikacji publicznej. Samochód można kupić już za kilka tysięcy złotych. Małe, starsze auta kosztują nierzadko mniej niż rower. Nowsze i wygodniejsze to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie każdego na taki wydatek stać, co więcej, wiele osób wie doskonale, że auto traci na wartości. Za rok, dwa, można je oczywiście sprzedać, ale za dużo niższą cenę niż cena zakupu. Czy jest inna droga, dzięki której można będzie korzystać z nowego auta? Tak. Samochód na abonament.

Samochód na abonament. Zasady

Samochód na abonament to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą kupić własnego samochodu. Zasada jest prosta. Klient otrzymuje nowy samochód do dyspozycji, w zamian za co jest zobowiązany do płacenia abonamentu. Jest to auto nowe, w pełni ubezpieczone, nie ma więc potrzeby wydawania pieniędzy na ubezpieczenie. Klient jest jednak zobowiązany dbać o auto i – między innymi – oddawać je do serwisu na okresowe przeglądy, konieczne przy samochodzie na gwarancji. Decydując się na samochód na abonament, nie można jednak zapominać o jednym. Umowa, może zobowiązywać klienta nie tylko do serwisowania auta czy dbania o jego czystość. Bardzo często w zapisach umowy znajdują się informacje o określonym przebiegu samochodu, możliwym do pokonania w skali miesiąca. Z reguły jest on ograniczony do około tysiąca lub dwóch tysięcy kilometrów. Przekroczenie tego limitu może spowodować naliczanie dodatkowych opłat, a stawka za każdy kolejny kilometr pokonany takim samochodem w danym miesiącu, może być dość wysoka. W chwili podpisywania umowy na samochód na abonament, należy więc zadeklarować, jaką ilość kilometrów będziemy w ciągu miesiąca danym samochodem pokonywać. Im większa ilość, tym miesięczny abonament będzie wyższy.

Umowa na określony czas

Umowa podpisywana jest na określony czas. Po jej zakończeniu, można ja oczywiście przedłużyć, decydując się – na przykład – na inny, nowy samochód. Można także z niej zrezygnować. Po zakończeniu umowy, w takiej sytuacji oczywiście należy oddać samochód. Samochód na abonament jest niewątpliwe bardzo fajną opcją. Abonament miesięczny rzadko przekracza kilkaset złotych. Płacąc abonament, można korzystać z samochodu dobrej klasy, auta nowego, które z pewnością rzadko będzie się psuć. Jeśli jednak tak by się stało, wszelkie usterki mechaniczne, powstałe bez winy użytkownika, naprawiane są na koszt firmy wynajmującej. Warto rozważyć taką opcję jak samochód na abonament. W wielu przypadkach się ona po prostu opłaca.

podkrzaczek.pl