motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Jak wybrać najlepszy wideorejestrator?

Wideorejestratory samochodowe cieszą się ostatnimi czasy ogromną popularnością. Wszystko spowodowane jest narastającą gwałtownie ilością wypadków i zderzeń, których policja nie jest w stanie jednoznacznie ocenić. Wideorejestrator jest w tym wypadku nieoceniony. Problem tylko w tym, że mało kto wie, jak takie urządzanie wybrać. Jakimi cechami trzeba się kierować, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru?

Odpowiednia jakość nagrań

Zdecydowanie najważniejszą cechą, na jaką się powinno zwrócić uwagę, jeśli chce się mieć najlepszy wideorejestrator na rynku, to jakość nagrań, jaką będzie on nagrywał. W końcu to właśnie do tego urządzenie to zostało stworzone.
A w czym może być problem? Najczęściej w przypadku słabej jakości modeli, nagrany obraz podczas szybkiej jazdy jest na tyle rozmyty, że nie da się z niego nic kompletnie odczytać. O ile pojazdy jadące przed wideorejestratorem jako tako widać, to już jednak z odczytaniem rejestracji aut nadjeżdżających z naprzeciwka jest ogromny problem. Jak to rozwiązać?
Żeby nie występował opisany wyżej problem, trzeba się skupić na dwóch cechach wideorejestratora. Musi on nagrywać przede wszystkim w odpowiedniej rozdzielczości, co na dzisiejsze standardy oznacza minimum Full HD. Co jednak o wiele ważniejsze, musi nagrywać z określoną ilością klatek na sekundę. Absolutnym minimum w tym wypadku jest 30 klatek na sekundę, lecz najlepszym wyborem byłoby urządzenie o 60 klatkach na sekundę. Zapewni to stabilny i zawsze ostry obraz.

Jakie zasilanie?

Zupełnie osobną sprawą jest to, w jaki sposób dany model ma być zasilany. Jeśli wybierze się wersje zasilaną z akumulatora, trzeba się liczyć z tym, że od czasu do czasu konieczne będzie jego ładowanie. Z drugiej strony zasilanie po kablu oznacza cały czas poprowadzony przewód pomiędzy lusterkiem, gdzie najczęściej wieszany jest wideorejestrator, a gniazdem zapalniczki.

Odpowiednia pamięć

Nawet najlepszy wideorejestrator na nic się nie zda, jeśli nie będzie miał, na co nagrywać swoich nagrań. W tym wypadku konieczne jest zatem wybranie takiego modelu, który będzie w stanie nagrywać je na możliwie jak największe karty pamięci. Rzecz jasna nie chodzi o rozmiar fizyczny, lecz ilość pamięci, jaką przechowuje.
Często zdarzają się na rynku modele z pamięcią wbudowaną, lecz lepiej ich unikać, ponieważ nie jest jej za dużo, a znacznie podnosi ona cenę takiego modelu. Lepiej jest dołożyć do lepszej jakości nagrań lub też kupić lepszej jakości kartę pamięci, co zdecydowanie mocniej wpłynie na komfort korzystania z takiego urządzenia.