motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Szkoła nauki jazdy Ekspert
Mężczyzna

Szkoła nauki jazdy Ekspert – zostań najlepszym kierowcą!

Nauka jazdy to szansa dla każdego, kto chce zyskać nową umiejętność i ogromne ułatwienie w życiu. Możliwość kierowania pojazdem daje nam dużą swobodę i możliwości. Warto więc podjąć starania i rozpocząć kurs nauki jazdy. Jeśli dopiero zaczynasz interesować się tym tematem, to świetnie trafiłeś! Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda cały proces oraz co musisz zrobić, aby zyskać prawo jazdy. Tylko kilka korków dzieli Cię od stania się kierowcą! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kursie prawa jazdy!

 Jak wygląda kurs w szkole nauki jazdy?

Wszystko rozpoczyna się od wyrobienia profilu kierowcy. Dopiero wtedy, po wizycie w urzędzie, można zapisać się na kurs. Szkoła jazdy Ekspert czeka na nowych kursantów! Po opłaceniu kursu można przejść do części teoretycznej. Należy uczęszczać na wykłady, które pokażą nam podstawy ruchu drogowego, a także pierwszą pomoc. To najważniejszy element kursu teoretycznego! Po ukończeniu tej części możemy wsiąść do auta. Oczywiście nie sami! Pod okiem instruktora będziemy szkolić swoje umiejętności. Należy wyjeździć minimum 30 h, aby móc podejść do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Jednak jeśli nie czujemy się na siłach lub sam instruktor stwierdzi, że potrzebujemy więcej czasu, to możemy wykupić dodatkowe godziny, aby doszlifować swoje umiejętności. 

 Jak wygląda egzamin na prawo jazdy? 

Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Najpierw musimy zdać egzamin teoretyczny. Składa się on z 32 pytań. Mają one różne stopnie trudności i różną punktację. Są to pytania zamknięte, jednokrotnego wyboru. Aby zdać egzamin musimy uzyskać minimum 68 punktów na 72 możliwe. Wtedy możemy podejść do egzaminu praktycznego! Składa się na niego jazda po placu manewrowym, a następnie po mieście. Na placu musimy pokazać nasze umiejętności jazdy po łuku, a także ruszania na wzniesieniu. Jeśli wszystko nam się uda, wyjedziemy na miasto. Nie trzeba się martwić – jeśli coś nam nie pójdzie, zawsze możemy podejść do egzaminu kolejny raz! Obie części egzaminu – teoretyczna i praktyczna – są płatne. Za każdym podejściem trzeba uiścić odpowiednią kwotę. 

Czy nauka jazdy jest trudna? 

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna! Jedni od razu łapią wszystkie przepisy i zasady w jeździe, inni potrzebują nieco więcej czasu. Najważniejsze, to się nie zrażać! Dajmy sobie tyle czasu, ile potrzebujemy. Każdy inaczej się uczy i pojmuje wiedze. Warto próbować i starać się najbardziej, jak umiemy! Pamiętaj także, że zdanie egzaminu to jedno, a umiejętności jazdy to drugie! 30 godzin nauki jazdy to tak naprawdę niewiele – dopiero potem uczymy się prawdziwej i wciąż się doskonalimy! Dlatego zawsze bądź czujny i nie skacz na głęboką wodę – powoli i do celu! Wtedy na pewno uda Ci się zostać świetnym kierowcą. Oznacza to osobę odpowiedzialną, znającą przepisy i doskonale radzącą sobie w każdej sytuacji na drodze!