motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Jakich narzędzi potrzebuje dobry mechanik?

Jakie narzędzia będą niezbędne mechanikowi, który pragnie otworzyć warsztat i zająć się samodzielną pracą? Jeżeli nie jesteś pewien, jakie narzędzia do warsztatu samochodowego będą niezbędne na sam początek, zapoznaj się z poniższymi poradami.

Klucz do filtra oleju

Jako początkujący mechanik będziesz głównie przydzielany do prac konserwacyjnych, takich jak montaż opon, przegląd i oczywiście wymiana oleju. To jest nieunikniona rzecz. Każdy nowy mechanik musi przejść przez ten okres. Aby pewnego dnia zostać profesjonalistą, najpierw musisz nauczyć się podstaw. To także dlatego, że nikt inny nie chce tego robić. W każdym razie przyzwyczaj się do tego. Pracuj ciężko, ucz się wszystkiego, co możesz, a pewnego dnia będziesz szczęśliwy, że nowy facet też wykonuje całą robotę związaną z oponami.

W międzyczasie upewnij się, że masz dobry klucz do filtra oleju. Osobiście używam 2 lub 3 kluczy olejowych różnej wielkości. Działają lepiej niż klucze paskowe lub modele szczypiec, ale będziesz potrzebować kilku z nich, aby pasowały do ​​mniejszych lub większych filtrów oleju. Wszystko zależy od tego, gdzie pracujesz. Na przykład Honda i Toyota używają prawie tego samego rozmiaru filtra we wszystkich modelach, ale z drugiej strony Ford stosuje szeroką gamę rozmiarów filtrów oleju.

Proponuję najpierw kupić średniej wielkości. Rozmiar Hondy Civic jest idealny i będzie pasował do większości samochodów, co jest wystarczająco dobre, aby rozpocząć.

Narzędzia, których nie może zabraknąć w warsztacie

Dość oczywiste. Będziesz potrzebował dobrego zestawu kluczy.

Ponownie możesz najpierw kupić metryczne. Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, kup też zestaw kluczy z grzechotką, ale pamiętaj, że nie zastępują one zwykłego zestawu kluczy z grzechotką. Klucze z grzechotką są bardzo przydatne do wielu zadań, ale ich główki są zwykle nieco grubsze i nie wszędzie pasują, więc najpierw kup normalny zestaw.

Klucz udarowy to jeden z elementów, który powinien znaleźć się w warsztacie już od samego początku.

Po prostu nie możesz sobie wyobrazić, jak będziesz wolny, dopóki go nie zdobędziesz. 10 lat temu, kiedy zaczynałem jako początkujący mechanik samochodowy, kupiłem standardowy klucz bez elektrycznego napędu. Modele bezprzewodowe były wtedy bardzo drogie i nie były tak wydajne w porównaniu z modelami zasilanymi akumulatorem. Jednak nie tak dawno temu, po tym, jak zobaczyłem wszystkich na Instagramie używających bezprzewodowego modelu, kupiłem jeden i prędko odczułem różnicę w trakcie pracy.