motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Sportowe auto
Samochody

Sportowe auto – Jak dbać o samochód luksusowy?

Samochód sportowy w Polsce to z całą pewnością, oznaka osiągnięcia pewnego poziomu statusu społecznego. Więc pewnie chcesz, aby Twoje auto błyszczało na ulicach przez cały rok. Nie możesz bowiem zapominać, że ta klasa auta wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji i konserwacji. Jak dbać o samochód luksusowy? Sprawdźmy to!

  • Luksusowe samochody sportowe
  • Gdzie jest idealne miejsce do mycia samochodu sportowego?
  • Auto detailing samochodów sportowych
  • Jak dbać o samochód luksusowy? – podsumowanie

Luksusowe samochody sportowe

Audi R8, Porsche 911, Lamborghini Aventador, Chevrolet Corvette, Ford Mustang GT, McLaren 720 S czy Mercedes CLA 45 AMG, czy te samochody nie są marzeniem każdego kierowcy? Nie podlega dyskusji fakt, że samochód sportowy to idealnie zestrojona, wyczynowa bestia. Dlatego wymaga nie tylko regularnych przeglądów technicznych, ale i odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. 

Nie jedziesz autem sportowym po to, aby pozostać niezauważonym! Chcesz, czy nie, ale będziesz musiał myć i woskować swoją brykę, prawdopodobnie nawet 1 raz w tygodniu, jeśli robisz częste wypady za miasto. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług myjni ręcznej, gdzie zrobią to za Ciebie.

Gdzie jest idealne miejsce do mycia samochodu sportowego?

Sportowe coupe i klasyczny kabriolet z twardym dachem, taki pojazd może rzeczywiście przyciągnąć wzrok. Jednak wszystko sprowadza się do tego, jak bardzo troszczysz się o swój samochód. Ale musisz pamiętać, że nie tylko karoseria, ale i wnętrze Twojego auta sportowego powinno być nieskazitelne!

Tu słowo ostrzeżenia – unikaj automatycznych myjni samochodowych! Szczotki na nich mogą być szorstkie i mogą porysować Twoją olśniewającą furę. Gdzie jest idealne miejsce do mycia samochodu sportowego? Nie musisz szukać daleko! Z pewnością w Twojej okolicy jest profesjonalna myjnia ręczna, która specjalizuje się w kompleksowej pielęgnacji luksusowych samochodów.

Auto detailing samochodów sportowych 

Auto detailing sportowych samochodów ma na celu przede wszystkim: oczyszczenie auta, jego konserwację i renowację oraz profesjonalne zabezpieczenie pojazdu (od zewnątrz i od wewnątrz). Co więcej, do wykonania tych wszystkich czynności w drogim aucie na myjni ręcznej używa się wyłącznie specjalnych: kosmetyków, preparatów i urządzeń. Dodatkowo, car detailing dzieli się na: zewnętrzny i wewnętrzny.

Dlaczego pakiet usług car detailingowych jest wybierany najczęściej przez właścicieli luksusowych aut sportowych? Co takiego wyjątkowego oferują specjaliści z tej branży? W tym miejscu posłużę się przykładem, aby pokazać Ci, jakie podejście do tematu ma lokalna myjnia ręczna w Warszawie, która zajmuje się pielęgnacją floty pojazdów firmy działającej w branży – wypożyczalnia samochodów Audi (cytuję): –“auto detailing to nie jest stereotypowe, zwykłe pranie i odkurzanie. Dla przykładu, samo mycie detailingowe powinniśmy porównać do SPA, w którym VIP-em jest nasz samochód.”.

Jak dbać o samochód luksusowy? – podsumowanie:

Czy wiesz już, jak powinieneś zadbać o swój samochód sportowy? Na zakończenie dodam tylko, że car detailing nie jest technicznie usługą naprawczą, ale może być skutecznym sposobem na utrzymanie Twojego auta w nieskazitelnej czystości i sposobem na ochronę lakieru. Co więcej, profesjonalna korekta lakieru może wyeliminować prawie 90% widocznych niedoskonałości i zarysowań na karoserii auta.