motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

samochody osobowe
Samochody

Samochody osobowe – co warto wiedzieć o aucie poleasingowym?

Samochody osobowe – co warto wiedzieć o aucie poleasingowym?

Samochody osobowe poleasingowe to dobry sposób, by nabyć tani samochód na firmę i nie musieć od razu w niego inwestować. Takie auta pochodzą z pewnych, legalnych i wiarygodnych źródeł. Mają klarowną historię, dzięki czemu zyskuje się znacznie większą szansę na uniknięcie ukrytych usterek czy wad. Co więcej, część z nich może nawet podlegać jeszcze gwarancji producenta. Czytaj dalej!
 
 

  1. Akcesoria oraz części samochodowe – czujnik parkowania i inne elementy
  2. Samochody osobowe – czy poleasingowe samochody to dobry pomysł?
     
     

Jeżeli chcesz poznać stan techniczny auta, zleć wykonanie ekspertyzy rzeczoznawcy.
 
 

Akcesoria oraz części samochodowe – czujnik parkowania i inne elementy

Niezwykle bogata oferta samochodowych części w Internecie sprawia, że każdy kierowca może znaleźć odpowiedni element do swojego pojazdu. Asortyment auto części obejmuje między innymi filtry, silniki wraz z osprzętem, elementy oświetleniowe, części karoserii oraz inne części do poszczególnych układów samochodu (np. układ hamulcowy, układ wydechowy, układ chłodzenia, układ paliwowy i układ zawieszenia). Nawet nie mając fachowej wiedzy, część elementów można wymienić w samochodzie samodzielnie. Jest to oszczędność czasu oraz gotówki. Przykładami takich elementów są lusterka oraz wycieraczki. Jeśli jednak nie jest się pewnym, jak właściwie zamontować albo dokonać naprawy danej części w swoim pojeździe, wówczas warto udać się do warsztatu, w którym otrzyma się pomoc od doświadczonych specjalistów. W końcu sprawny samochód zapewnia większe bezpieczeństwo. Zawsze warto dbać o systematyczną wymianę zużytych części oraz ich właściwy montaż.
 Dodatkowo warto upewnić się, że nasz pojazd ma ułatwiające jazdę dodatki. Samochód osobowy wyposażony w czujnik parkowania jest dużym ułatwieniem dla każdego kierowcy. Pozwala na bezpieczne parkowanie nawet w słabo oświetlonych miejscach. Drugim ważnym elementem jest czujnik deszczu wykrywający obecność wody na szybie przedniej. Przekazuje właściwy sygnał do jednostki sterującej w celu uruchomienia wycieraczek. Prędkość wycieraczek zmienia się w zależności od intensywności deszczu. Dokładny pomiar ilości deszczu nie jest możliwy, ale też nie jest rzeczą konieczną.
 
 

Samochody osobowe – czy poleasingowe samochody to dobry pomysł?

Auta poleasingowe to przeważnie pojazdy, z których wykupu leasingobiorca zrezygnował. Część z nich to samochody osobowe powindykacyjne, które trafiły do sprzedaży w momencie, gdy ich użytkownik zbyt długo zalegał z zapłaceniem kolejnych rat. To, czy kupno pojazdu poleasingowego jest opłacalne, jest zależne przede wszystkim od stanu pojazdu. Jeżeli samochód był użytkowany sporadycznie, a poprzedni użytkownik należycie o nie dbał, to 3-, 4-letnie auto może być w znakomitym stanie. Dodatkowo wyniesie nas sporo mniej niż analogiczne auto z komisu.
 Najprawdopodobniej przez około 3–4 lata był eksploatowany, jako auto służbowe.
 Spora liczba firm zaopatrza się we flotę pojazdów, leasingując je bez końcowego wykupu. Takie auta są zazwyczaj stosunkowo nowe. Ich zaleta to również fakt, że mają jasną historię oraz pełną dokumentację użytkowania i pochodzenia. Ze względu na warunki zawarte w umowie leasingu, takie pojazdy muszą być systematycznie serwisowane w autoryzowanych serwisach.
 Natomiast główna wada poleasingowych samochodów (zwłaszcza dostawczych) to przebieg. Chociaż wiąże się on z niższą ceną, warto mieć go na uwadze i wybrać auto przede wszystkim jak najmniej wyeksploatowane (niekoniecznie najmłodsze rocznikiem).
Materiał zewnętrzny