motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Praca w Niemczech
Lifestyle

Praca w Niemczech. Które zawody są najbardziej poszukiwane?

Transport, sprzedaż, medycyna – Niemcy są jednym z wiodących krajów, które od lat cierpią na deficyt pracowników. Sprawia to, że kraj ten jest otwarty na pozyskiwanie ich z zagranicy. W szczególności z Polski – wpływ na ich zatrudnienie ma głównie dobra opinia o pracownikach z naszego kraju, położenie geograficzne oraz minimum formalności, które trzeba wypełnić. Interesuje Cię znalezienie zatrudnienia w Niemczech? Dowiedz się, jak znaleźć pracę oraz jakie zawody są obecnie poszukiwane!

Nie tylko sezonowa – praca w Niemczech w pigułce

W Niemczech coraz prościej jest znaleźć nie tylko pracę sezonową, ale także stałą. Rozglądać się za nią warto jednak rozpocząć jeszcze przed przyjazdem. Pomimo że ofert jest naprawdę sporo, nie oznacza to, że praca już na Ciebie oczekuje. Znalezienie posady, która będzie odpowiadała zarówno Twoim predyspozycjom, jak i oczekiwaniom, może zająć więcej czasu, niż przypuszczasz. Nawet znalezienie najmniej wymagającej pracy może wymagać od Ciebie ogromnych pokładów cierpliwości. Zbierz więc najważniejsze informacje o sobie, stwórz CV i już teraz wyrusz na podbój nowego rynku pracy!

Najbardziej poszukiwane zawody

Aby znaleźć pracę u naszych zachodnich sąsiadów, nie trzeba być specjalistą. Nie ulega jednak wątpliwości, że do najpopularniejszych zawodów w Niemczech oferowanych Polakom, należą głównie zawody medyczne. W tym sektorze największe szanse na zatrudnienie mają pielęgniarki, opiekunki osób starszych, lekarze specjaliści oraz ratownicy medyczni. Od wielu lat, nieustannym liderem jest również praca dla kierowców.

Twój profil zawodowy nie odpowiada najbardziej poszukiwanemu? Nic straconego! Wykwalifikowanych pracowników brakuje również w takich branżach oraz grupach zawodów jak: technologia spawania i obróbka metali, mechatronika, budownictwo i remonty (np. układanie parkietu, montaż okiennic, kontrola robót budowlanych), programowanie, a także przemysł samochodowy i lotniczy.

Praca kierowca Niemcy – jaka kategoria jest najbardziej pożądana?

Spora część firm poszukujących kierowców, z siedzibą w Niemczech, świadczy usługi międzynarodowe. Największe szanse na zatrudnienie mają więc osoby posiadające prawo jazdy kategorii C oraz C+E, czyli uprawniające do kierowania samochodem ciężarowym z naczepą lub przyczepą. Nie oznacza to jednak, że w Niemczech nie można znaleźć zatrudnienia w charakterze kierowcy busa czy samochodu osobowego.

Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Z obowiązku posiadania zezwolenia na pobyt i podjęcie pracy w Niemczech są zwolnieni wszyscy mieszkańcy Unii Europejskiej, co jest sporym ułatwieniem dla Polaków. Chcąc zatrudnić się u naszych sąsiadów, musisz posiadać jedynie ważny dokument tożsamości, świadectwo ukończenia szkoły oraz certyfikaty potwierdzające kwalifikacje do wykonywania konkretnego zawodu.

Pracę w Niemczech możesz znaleźć na własną rękę – istnieje wiele portali internetowych, na których pracodawcy zamieszczają interesujące oferty. Przeszukiwanie całego gąszczu ofert jest jednak czasochłonne. Warto więc dowiedzieć się, co może zaoferować Ci pobliska agencja pracy za granicą. Nie tylko pomoże Ci ona w szybszym znalezieniu pracy odpowiadającej Twoim kwalifikacjom i predyspozycjom zawodowym, ale także przeprowadzi Cię przez cały proces związany z ewentualną relokacją.

Pamiętaj, aby podczas poszukiwania zatrudnienia postawić wyłącznie na sprawdzone agencje pracy w Niemczech. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystkie oferty są uczciwe, a podpisana umowa zapewni Ci bezpieczeństwo w obcym kraju.

Agencja ASMO Solutions – dla nas liczysz się Ty!

ASMO Solutions posiadamy różnorodne oferty pracy w Niemczech. Decydując się na znalezienie zatrudnienia z naszą pomocą, możesz podjąć pracę między innymi jako hutnik, spawacz, komisjoner, elektryk, operator maszyn CNC, kierowca, monter, operator sztaplarki, magazynier, czy mechanik. Co najważniejsze, niektórzy pracodawcy, z którymi współpracujemy, zapewniają zakwaterowanie oraz nie wymagają znajomości języka niemieckiego – z pewnością uda nam się więc znaleźć wakat odpowiedni dla Ciebie!