motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Okulary do jazdy samochodem – niezbędne akcesorium!

Samochód od lat jest produktem pierwszej potrzeby. Dla wielu osób jest jedyną możliwością dotarcia do pracy. Używając pojazdu przez cały rok, łatwo się zorientować, że okulary do jazdy samochodem mogą okazać się niezbędne, nie tylko dla osób z wadami wzroku!

Okulary do jazdy dla każdego

Jeżeli nie masz wady wzroku, to wcale nie oznacza, że okulary nie są Ci potrzebne.
Dla osób posiadających dobry zmysł wzroku, najbardziej pomocne będą okulary, które chronią przed ostrym słońcem. Słońce dokucza nie tylko latem. Robi to przez cały rok, szczególnie jeżeli jedziemy w jego kierunku a krajobraz w niczym nie pomaga.
Przyciemniane okulary pomocne są także zimą. Leżący śnieg przy drogach bardzo dobrze odbija światła. Prowadzi to do zmęczenia oczu, kierowca jedzie i je mruży. Nie służy to niczemu dobremu. Nie zwracaj uwagi na komentarze innych, zdziwionych noszeniem okularów przeciwsłonecznych zimą. Poucz ich, podziel się swoją wiedzą.

Jeżeli posiadasz wadę wzroku to Twoje okulary przeciwsłoneczne, będą musiały być wyposażone w szkła korekcyjne. Z pewnością generuje to dodatkowe koszty, lecz jazda samochodem to odpowiedzialne zajęcie. Nie wolno w takich sytuacji oszczędzać, bo możemy przypłacić to czymś najcenniejszym – życiem.

Ogromny wybór dla kierowców

Obecnie na rynku jest na prawdę wiele okularów, przygotowanych z myślą o kierowcach. Mogą się one nieco różnić od tych używanych na co dzień. Pod niektórymi względami nie możemy zbytnio sugerować się własnymi upodobaniami. To zła wiadomość dla wielbicieli grubych oprawek. W tym wypadku są niezalecane, dlatego że okulary mają pozwalać na jak najlepsze widzenie. Nie mogą swoją oprawką przysłaniać nawet kącika oka, gdyś podczas podróży może to zaważyć o tym, czy coś kierowca dostrzeże, czy nie.

Drugą bardzo ważną sprawą jest powłoka antyrefleksyjna w okularach. W stronę oczu kierowcy dochodzi wiele światła z różnych źródłem. Mogą to być banery z reklamami, różne neony, latarnie i oczywiście światła innych samochodów poruszających się w przeciwnym kierunku, lub jadących za kierowcą, czy przed nim. Wszędzie są światła. Powłoka antyrefleksyjna sprawi, że zakłócenia wynikające z dochodzącego światła będą mniejsze.

Prawdziwym ewenementem wśród soczewek dla kierowców są soczewki „drive wear”, które posiadają powłokę polaryzacyjną (pełniącą podobną funkcję jak ta antyrefleksyjna) i dodatkowo w zależności od warunków zewnętrznych zmieniają swoje zaciemnienie! Z pewnością, są to okulary przyszłości każdego kierowcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *