motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Samochody

Korzystny leasing samochodów SEAT i CUPRA

Volkswagen to koncern, który nieodłącznie kojarzy się z Niemcami. Jednak firma posiada swoje montownie w wielu krajach. Do grupy Volkswagena należy kilka cenionych na rynku motoryzacyjnym marek. Koncern VW szczególną aktywność przejawia na Półwyspie Iberyjskim. Od wielu lat jest właścicielem marki SEAT. Z marki tej została wyodrębniona marka CUPRA. Skupia się ona na produkcji samochodów o profilu sportowym. Obie marki zdobyły już zaufanie klientów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że są chętnie wybierane także przez przedsiębiorców. Jak sfinansować zakup nowego samochodu z hiszpańskich fabryk VW? Tym tematem zajmujemy się w poniższym tekście. 

Jakie są zalety leasingu?

Samochód w każdej firmie może być traktowany jako inwestycja. Jednym z najlepszych narzędzi do sfinansowania takiej inwestycji jest leasing. Jest to forma, która pozwala na użytkowanie pojazdu bez konieczności dokonywania jednorazowego wydatku. Podstawową zaletą leasingu jest brak konieczności angażowania dużych środków w zakup. Podstawowym kosztem użytkowania pojazdu podczas umowy leasingu jest rata leasingowa. Otrzymanie leasingowanego samochodu możliwe jest bez dokonywania wpłaty własnej. Po upływie terminu obowiązywania umowy leasingowej możliwe jest wykupienie samochodu. Wszystkie powyższe zalety posiada oferta leasingu SEATa. Hiszpański producent przygotował rozwiązania, które powinny być dopasowane do potrzeb każdego przedsiębiorcy.  

Leasing Moc Niskich Kosztów

Pierwszy z wariantów leasingu oferowanego przez markę z Hiszpanii nosi nazwę Moc Niskich Kosztów. Jest to klasyczna wersja umowy leasingowej. Części składowe tej oferty leasingu to opłata wstępna, miesięczne raty oraz wartość wykupu. W tej wersji spłacany jest całkowity koszt samochodu. Opłata wstępna w tym wariancie może wynieść od 0% do 45%. Taka rozpiętość umożliwia firmie elastyczne dopasowanie oferty do swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Umowa leasingowa może trwać od dwóch do pięciu lat. Wartość wykupu przy umowie na dwa lata może wynieść od 19% do 25%. W przypadku umowy powyżej dwóch lat wartość wykupu wynosi pomiędzy 1% i 19%. Po upływie obowiązywania umowy klient staje się właścicielem pojazdu. 

Leasing Moc Niskich Rat

Młodszy wariant leasingu samochodów z hiszpańskich montowni nosi nazwę Leasing Moc Niskich Rat. Oferta leasingu SEATa w tym wariancie zakłada spłatę utraty wartości użytkowanego samochodu. Taki wariant pozwala na znaczne obniżenie miesięcznych opłat w porównaniu z klasycznym leasingiem. W modelu z niskimi ratami pierwsza wpłata może wynieść od 0% do 30%. Umowa zawierana może być na 36 lub też 48 rat. Kolejną zaletą tej formuły jest możliwość elastycznego zakończenia umowy. Klient do dyspozycji ma zwrot lub wykup pojazdu. Wartość wykupu jest ustalana na podstawie użytkowanego modelu, zadeklarowanego rocznego przebiegu oraz parametrów finansowania.  

Leasing samochodów Cupra

Cupra to hiszpańska marka, która przebojem wbiła się na rynek motoryzacyjny. Szczególnie popularnym modelem tego producenta jest Cupra Formentor. Model posiada parametry charakterystyczne dla samochodów sportowych. Leasing Cupra Formentor dostępny jest dla każdego przedsiębiorcy. Oferowany jest również w wariantach z niskimi kosztami i niskimi ratami. Wariant niskich kosztów to tradycyjna umowa klasycznego leasingu. W wariancie z niskimi ratami możliwe jest użytkowanie samochodu Cupra Formentor od trzech do pięciu lat. Leasing Cupra Formentor w wariancie niskich rat daje możliwość użytkowania samochodu sportowego bez konieczności martwienia się wysokimi kosztami zakupu. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego dynamicznego przedsiębiorcy, który ceni sobie komfort przemieszczania się samochodem.