motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Kooperacja ze spedycją
Motoryzacja

Kooperacja ze spedycją to sposób na stałe zlecenia dla przewoźników

Branża transportowo-spedycyjna wspiera rozwój gospodarczy i pozwala na dostarczanie dóbr zarówno osobom indywidualnym jak i firmom. Jakie korzyści dla firm przewozowych wiążą się z nawiązaniem współpracy ze spedycją? Oto przegląd zalet!

Firmy spedycyjne jako źródło stałych zleceń dla przewoźników

Przedsiębiorstwa poszukujące wsparcia przy realizacji usług transportowej chętnie korzystają z pomocy spedytorów. Do ich zadań należy bowiem nie tylko opracowanie optymalnej trasy, ale także zatroszczenie się o niezbędną dokumentację czy wsparcie przewoźników podczas realizacji zlecenia. 

Zgłoszenie się do przedsiębiorstwa spedycyjnego, które kooperuje z zaufanymi przewoźnikami zapewnia wygodę i oszczędność czasu. Rosnące zapotrzebowanie na usługi spedytorów wiąże się także z koniecznością nawiązywania współprac z firmami przewozowymi. 

Dla przewoźników poszukujących stałych zleceń transportowych to ogromna szansa rozwoju i zapewnienia ciągłości zleceń. Przykładem przedsiębiorstwa, które wieloaspektowo podchodzi do realizacji takich zleceń i w związku z rozwojem poszukuje firm przewozowych do współpracy jest M&W Spedition. Na stronie https://www.mw-spedition.com/przewoznik/zlecenia-transportowe/ firma prezentuje swoją ofertę w zakresie stałych zleceń dla przewoźników. 

Czy kooperacja z firmą spedycyjną jest korzystna?

Dla niektórych osób perspektywa współpracy z pośrednikiem może nie wzbudzać pozytywnych skojarzeń. Dlaczego? Otóż wiąże się to z obawą przed mniej opłacalnymi warunkami. Praktyka jednoznacznie pokazuje jednak, że to mylne założenie. 

Coraz więcej firm spedycyjnych jest ukierunkowana na nawiązanie stałych współprac z przewoźnikami. Aby osiągnąć takie długofalowe relacje konieczne jest zapewnienie intratnej propozycji.l Poniżej prezentujemy korzyści, jakie wiążą się z nawiązaniem takiej kooperacji.

Zlecenia dla przewoźników pozyskane od firmy spedycyjnej to oszczędność czasu

Oczywiste jest, że sukces w branży transportowej jest uzależniony m.in. od ilości wyjeżdżonych kilometrów. Nie zawsze jest czas i możliwości na to, aby samodzielnie zajmować się takim proaktywnym wyszukiwaniem zleceń na własną rękę. 

Nierzadko duże firmy szukają większych przedsiębiorstw zajmujących się także spedycją – wiąże się to dla nich z oszczędnością czasu i wygodą. Samodzielnym przewoźnikom nierzadko trudno byłoby konkurować w tym aspekcie, dlatego warto odwrócić sytuację i zgłosić się bezpośrednio do firmy spedycyjnej, która jest otwarta na nawiązanie kooperacji z przewoźnikami. Co się wiąże z taką formą współpracy?

Oszczędność czasu na samodzielnym poszukiwaniu zleceń

To jeden z głównych atutów, jaki cechuje podejmowanie współpracy bezpośrednio od firm spedycyjnych. Nie musisz proaktywnie szukać klientów na własną rękę. Wiąże się to nierzadko z generowaniem dodatkowych kosztów np. poprzez zatrudnienie handlowca czy inwestycję w reklamę internetową (Google Ads lub pozycjonowanie).

Doprecyzowane szczegóły zlecenia 

W momencie, gdy firma spedycyjna oferuje podjęcie współpracy przy konkretnym zleceniu – wówczas otrzymujesz gotowy komplet informacji, który pozwoli Ci na natychmiastowe podjęcie się zlecenia. 

Nie musisz bowiem tracić czasu na ustalanie szczegółów z końcowym klientem, negocjowanie warunków umowy spedycyjnej i wszelkich aspektów, które trzeba dopracować przed przyjęciem zlecenia. Dzięki temu możesz skupić się na tym, na czym znasz się najlepiej, czyli na prowadzeniu biznesu.

Regularne zlecenia dla przewoźników

Przy podejmowaniu zleceń od spedycji możesz także liczyć na zachowanie ciągłości współprac. Realizacja przyjętych wymogów w terminie i w nienaruszonym stanie towaru pozwoli Ci zapracować na zaufanie ze strony spedytora. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na propozycje przejęcia kolejnych zleceń. Znaczna rozbudowa sieci takich prac pozwoli Ci w zrównoważony sposób rozwijać swoją działalność transportową.

Wsparcie doświadczonych spedytorów to ogromna wartość dodana

Trzeba także wziąć pod uwagę, że przy kooperacji ze spedycją możesz także oczekiwać pomocy, szczególnie podczas zagranicznych kontroli drogowych. W przypadku kierowców, którzy nie znają języków obcych, albo nie mają doświadczenia w realizacji zagranicznych zleceń – wówczas skorzystanie z know-how spedytora okaże się nie tylko pomocne, ale także przyspieszy realizację usługi transportowej.

Jak widać kooperacja z firmą spedycyjną może być jednym ze skuteczniejszych sposobów na osiągnięcie ciągłości zleceń dla przewoźników.