motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Na czym polega odnawianie felg aluminiowych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odnawianie felg aluminiowych nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest najpierw przed podjęciem jakichkolwiek czynności bardzo dokładnie obejrzeć omawiane felgi. Godny uwagi jest bowiem fakt, że naprawa zarysowanych czy zabrudzonych elementów jest możliwa do wykonania samodzielnie.

Od czego należy zacząć odnawianie felg aluminiowych?

W pierwszej kolejności trzeba zdjąć koła. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie jednak dodatkowe zdjęcie opon z felg. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku niewielkich uszkodzeń można bez żadnego problemu dokonać odnowienia felg, na których znajdują się opony. Nie jest to jednak wygodne rozwiązanie.

Konieczne jest również szczegółowe obejrzenie stanu omawianych felg. Zalecane jest zwrócenie szczególnej uwagi pod względem zarysować, zabrudzeń czy pęknięć. Warto wiedzieć, że część kierowców ma bardzo poważne wątpliwości jeżeli chodzi o prostowane felg aluminiowych. Bardzo dużo będzie bowiem zależało od tego, jak istotne są różnego rodzaju deformacje. W przypadku delikatnych krzywizn, a także mniejszych wgłębień można bez żadnego problemu pozostawić element w obecnym kształcie. Nie jest bowiem rekomendowane ryzykowanie w trakcie prostowania.

Jakie kolejne kroki trzeba podjąć przy odnawianiu felg aluminiowych?

Bardzo istotne znaczenie ma oczyszczenie omawianych felg z rdzy, a także zabrudzeń. Nie jest zalecane oglądanie stanu felg przed pozbyciem się kurzu, błota czy innych zabrudzeń. Warto wiedzieć, że czyszczenie felg z kurzu i brudu nie jest trudnym zadaniem. Zdecydowanie większym problemem będzie wyczyszczenie felg aluminiowych z rdzy. Świetnym rozwiązaniem może być skorzystanie z preparatu przeznaczonego do usuwania rdzy z powierzchni aluminiowych i metalowych. W produkt można obecnie zaopatrzyć się w różnego rodzaju sklepach specjalizujących się w sprzedaży chemii motoryzacyjnej.

Kolejnym etapem jest polerowanie felg w celu usunięcia rys. Kierowcy powinni zdawać sobie sprawę, że regeneracja felg polega przede wszystkim na ich polerowaniu. W jaki sposób można zatem wypolerować aluminiowe felgi? Bardzo dobrą opcją będzie zastosowanie szlifierki wyposażonej w tarczę przeznaczoną do polerowania. Rekomendowane jest również przechodzenie od grubszej frakcji do coraz drobniejszej. W ten sposób możliwe będzie usunięcie głębszych rys, a także wypolerowanie całej powierzchni omawianych elementów. oczywiście możliwe jest także ręczne polerowanie felg aluminiowych.