motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Jaki wybrać lokalizator GPS do samochodu?
Motoryzacja

Jaki wybrać lokalizator GPS do samochodu?

Szukasz lokalizatora GPS, ale nie wiesz, czym kierować się przy wyborze? Parametry techniczne będą absolutnie najważniejsze. Niech nie odstrasza Cię cena, bo płacisz jednorazowo, a korzystasz wiele lat. Dlatego jakość urządzenia do lokalizacji GPS będzie grała pierwsze skrzypce. Czy wiesz, że to nadajnik będzie obliczał pozycję geograficzną? 

Jaki zatem wybrać i kupić GPS do samochodu? Wybierz ten lokalizator, który będzie zbierał najważniejsze informacje o trasie, będzie odporny na temperaturę, uszkodzenia i najlepiej, jeśli będzie zamontowany w pojeździe. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jakie parametry powinny spełniać najlepsze lokalizatory GPS.

Najlepszy lokalizator GPS do samochodu

Aby nadajnik GPS poprawnie działał, musi spełniać odpowiednie kryteria. Musi być wytrzymały na wysokie i niskie temperatury, posiadać zapasową baterię na wypadek rozładowania akumulatora, aby działać nieprzerwanie, nawet o 24 h od zaistniałej usterki.  

Do samochodu osobowego lub ciężarowego będzie pasował IKOL CAN. Urządzenie zapisuje trasy przejazdów, godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy silnika, postoje oraz ich miejsca, a także styl jazdy, prędkości, przekroczenia, ostre hamowania i to wszystko z podaniem dokładnego adresu, który będzie zapisany na internetowej mapie. 

Nadajnik GPS CAN a monitoring paliwa

Lokalizacja pojazdów na żywo to nie tylko trasy, postoje i prędkości, ale przede wszystkim, monitorowanie poziomu i spalania paliwa. To jeden z najczęstszych powodów wdrożenia systemu GPS do firmy. Nie ma bardziej precyzyjnego sposobu na kontrolę kosztów paliwa, jak możliwość zapisywania tankowań i bieżącego sprawdzania jego ilości. 

Zapewne będziesz potrzebował się dowiedzieć, czyje auto w firmie jest najbardziej zachłanne na paliwo. Odpowiednie funkcje GPS pozwolą Ci na porównanie stylu jazdy wielu pracowników, co daje Ci przejrzysty obraz użytkowania pojazdu. Ubytki w paliwie wynikają pośrednio z techniki jazdy oraz nadmiernych prędkości, a czasem z  braku uczciwości ze strony pracownika. Nadajnik GPS podłączony pod szynę CAN zauważy każdy spadek paliwa, zapisując czas i miejsce większego deficytu. System GPS pozwala także na importowanie plików z tankowań. W ten sposób dokładnie sprawdzisz ilość i kwotę każdego tankowania. 

Co wyróżnia lokalizator GPS IKOL CAN?

Każdy, kto chce wiedzieć, ile kosztują go podróże pracowników, montuje nadajniki GPS do samochodu. IKOL CAN podłącza się pod magistralę CAN, aby lokalizator sczytywał dokładne informacje.  Im nowszy samochód, tym więcej informacji zapisuje ten lokalizator. Wszelkie informacje pokazane są w postaci świecących się kontrolek, sygnalizujących konkretne aktywności pojazdu. W ten sposób zobaczysz co aktualnie dzieje się z pojazdem, np. otwarty bagażnik, niezapięte pasy, postój, obroty silnika i inne. 

Lokalizator GPS możesz zamontować sam lub u autoryzowanego instalatora

Jeśli lubisz majsterkować, z łatwością to zrobić sam, ale nie musisz. Doświadczeni instalatorzy precyzyjnie obchodzą się z urządzeniem, dlatego będziesz mieć pewność, że montaż Twoich lokalizatorów odbywa się profesjonalnie. Standardowo na termin instalacji czekasz 1 lub 2 dni robocze, a instalatorzy IKOL dostępni są na terenie całego kraju.  

Rozpocznij monitoring pojazdów z IKOL

  • Podczas jednej rozmowy zamawiasz lokalizator i otrzymujesz warunki współpracy
  • Instalujesz lokalizator
  • Zapisujesz ustawienia i nadajesz uprawnienia
  • Pojazdy monitorujesz kiedy chcesz lub sięgasz po informacje w systemie IKOL

Zawsze zwracaj uwagę na kompatybilność modułu z pojazdem. Lista pojazdów CAN może być cenną wskazówką przy wyborze sprzętu, który chcesz zamontować. Pamiętaj, że mocną stroną dobrego lokalizatora są jego właściwości techniczne. Odpowiednie wymiary, temperatura pracy czy dokładność lokalizacji obronią się w każdych warunkach i w każdym pojeździe.