motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

wymiana opon na autostradzie
Motoryzacja

Mobilna wymiana opon na autostradzie

Do przebicia opony może dojść w dowolnym miejscu. Gdy dzieje się to blisko domu, sprawa okazuje się stosunkowo łatwa – wystarczy dowieźć auto do najbliższego warsztatu, poprosić o pomoc znajomego czy wymienić koło samodzielnie. Problemy pojawiają się jednak w sytuacji, kiedy do awarii dojdzie w trasie, a już w szczególności – na autostradzie. Co zrobić, gdy Twoja opona wymaga wymiany w takim miejscu? Z jakich usług skorzystać w takiej sytuacji?

Wymiana opon na autostradzie

Uszkodzenia opon są jednym z najpopularniejszych problemów z samochodem, które prędzej czy później spotykają każdego kierowcę. W sytuacji, gdy do takiego zdarzenia dojdzie na autostradzie, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. W takich miejscach trzeba bowiem zachować szczególną ostrożność, a niesprawnego auta nie da się holować z wykorzystaniem innego pojazdu. Z pomocą przychodzi pomoc drogowa Strzelce Opolskie.

– Mobilna wymiana opon w Opolu i okolicach działa głównie na terenie autostrady A4, gdzie regularnie dochodzi do awarii aut wymagających szybkiej naprawy. Z takim problemem można sobie poradzić bezpośrednio na miejscu, bez konieczności transportowania samochodu do najbliższego warsztatu. Specjaliści dysponują sprzętem, który pozwala na bezpieczną wymianę koła w trudnych warunkach – mówi ekspert z firmy Auto Czok oferującej auto pomoc w województwie opolskim.

Jakie pojazdy mogą zostać objęte usługą?

Wymiana opon na autostradzie może dotyczyć nie tylko samochodów osobowych, lecz także TIR-ów, które również ulegają uszkodzeniom. W przypadku takich aut trzeba dysponować specjalnym sprzętem, a samodzielne działanie nie pozwala na zachowanie bezpieczeństwa.

Z pomocy drogowej w zakresie napraw kół można liczyć nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie zapasowej opony. W takim przypadku należy skontaktować się z firmą Auto Czok i podać rozmiar oraz markę nowego egzemplarza, który następne zastąpi swojego zniszczonego poprzednika. Dzięki temu możesz poradzić sobie z problemem bez konieczności wzywania lawety nawet w bardzo trudnych sytuacjach, bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia.

Pomoc drogowa jest dostępna całą dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok, włącznie ze świętami. Takie rozwiązanie okazuje się zatem bardzo wygodne w sytuacji, gdy utkniesz na autostradzie o nietypowych porach. Wezwanie firmy zajmującej się wymianą opon może uratować podróż lub transport towaru w dowolnych okolicznościach. W przypadku autostrad ma to szczególne znaczenie, ponieważ jakiekolwiek awarie na tym terenie stanowią zagrożenie dla innych samochodów poruszających się z bardzo dużą prędkością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.