motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

porównywarka OC
Motoryzacja

Oszczędzanie w 2023? Zacznij od OC

Jak zaoszczędzić na OC? To pytanie, które zadaje sobie niejeden kierowca w 2023. Odpowiedź na nie nie jest jednak tak trudna, jakby mogła się wydawać, gdyż problem nie leży w zakresie tej podstawowej polisy. Sprawdź, jak zaoszczędzić przy zakupie ubezpieczenia OC?

Czy najtańsze OC to dobry wybór?

Powołując się na ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, można stwierdzić, że niezależnie od towarzystwa i poniesionej ceny zakres ochrony OC jest w taki sam. Oczywiście takie podejście jest prawidłowe, gdyż w świetle prawa świadczenia objęte przez tę polisę nie mogą różnić się między sobą. Tyczy się to jednak jedynie podstawowego pakietu, czyli trzonu oferty. Jeżeli jednak zagłębimy się bardziej w propozycje ubezpieczycieli, szybko zauważymy, że nie są one aż tak jednorodne. Jest to zasługa wszelkich dodatków i rozszerzeń, które mają przyciągnąć większe grono klientów. 

Co ważne niektóre towarzystwa nie mają w standardzie bezpośredniej likwidacji szkody, a możliwość skontaktowania czy otrzymania odszkodowania okazuje się niezwykle trudna do osiągnięcia. Z tego względu nie zawsze najtańsze OC będzie tym najlepszym. Podobnie to wygląda z drugiej strony, nie każda najdroższa oferta spełni nasze wymagania, więc warto podejść do tej kwestii indywidualnie. W tym celu możesz skorzystać z narzędzia, jakim jest porównywarka OC na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/0.html.

Jak zaoszczędzić na OC?

W 2023 roku szczególnie chcemy zaoszczędzić. Jednym ze sposobów jest obniżenie kosztów OC i AC. Istnieje kilka skutecznych rozwiązań, które pozwolą na osiągnięcie tego celu. W tym przypadku brane pod uwagę są:

  • zgłoszenie współwłaściciela – młodzi kierowcy płacą wyższe OC, a dopisanie jako współwłaściciela kierowcy o długoletnim stażu przyczyni się do naliczenia na wspólne konto obniżek za bezproblemową jazdę;
  • miejsce parkowania – pojazdy parkowane w zamkniętych garażach są zazwyczaj objęte niższym OC i AC;
  • wyjazdy zagraniczne – im dłuższe zadeklarowane pobyty zagraniczne, tym wyższe OC i AC;
  • bezpieczna jazda – kierowcy, którzy szczycą się bezproblemową jazda moga liczyć na wysokie obniżki OC.

Dzięki tym metodom możemy chociaż odrobinę zaoszczędzić na polisie,a tym samym stosując się do tych wskazówek przyczynić się do niższego OC w przyszłości.

Miejsce zamieszkania a wysokość OC

Miejsce zamieszkania zajmuje szczególne miejsce wśród czynników wpływających na wysokość miejsca zamieszkania. Porównując dane z III kwartału 2022 roku, można dojść do wniosku, że najniższe składki na OC płacili mieszkańcy województwa podkarpackiego. tam średnia wysokość wynosiła 416 zł. Natomiast najdroższe OC okazało się być w województwie pomorskim i wynosiło 588 zł. Ponadto będzie ono znacznie wyższe, jeżeli rejestrujemy samochód w mieście wojewódzkim. Warto więc skorzystać z możliwości zarejestrowania samochodu w mniejszych miejscowościach i tym samym obniżyć składkę. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/artykuly/0.html.

Materiał zewnętrzny