motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Opinie użytkowników o samochodach na abonament

Jednym z największych wydatków w życiu człowieka jest zakup nowego samochodu. Kupno auta to wydatek kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawdzenie stanu opon

Dodatkowo dochodzi kilka tysięcy złotych każdego roku na przeglądy techniczne, naprawy oraz ubezpieczenie. Takie koszty sprawiają, że popularnym w ostatnich latach rozwiązaniem jest samochód na abonament opinie internautów na ten temat są pozytywne. Jedno miejsce pozwala wynająć samochód, ubezpieczyć oraz sprawdzić stan opon.

Auto zastępcze

Auto zastępcze oraz serwis są wliczone w cenę całkowitą. Cena za taką opcję to 499 złotych miesięcznie. W taki sposób można nabyć nowy pojazd i korzystać z niego przez cały rok nie ponosząc dużych kosztów. Pierwszym krokiem jest wybór samochodu z oferty katalogowej danej firmy. Trzeba określić dokładnie swoje preferencje, w tym kolor, wersję wyposażenia oraz silnik. Dodatkowo wybierany jest pakiet kilometrów. Określa się w ten sposób liczbę kilometrów możliwą do wykorzystania przez dany rok. Z reguły w abonament wliczone jest 10 tysięcy kilometrów, ale za dodatkową opłatą można ten pakiet zwiększyć. Dodatkowe koszty to także wypożyczenie opon zimowych, ponieważ w klasycznym pakiecie dostępne są jedynie opony letnie.

Ubezpieczenie pojazdu

Ubezpieczenie można wykupić samodzielnie lub skorzystać z oferty salonu, który udostępnia samochód. Czasami dodatkowe ubezpieczenie zawiera rabaty oraz zniżki i dzięki temu jest bardziej korzystne. Po wybraniu odpowiedniego modelu samochodu należy podpisać umowę abonamentową i wpłacić opłatę startową. Jest to opłata ze rejestrację samochodu oraz koszty transportu pojazdu do wybranego przez klienta punktu odbioru. Kilka dni przed odbiorem auta konsultant dzwoni do klienta, żeby go powiadomić o tym fakcie. W momencie odebrania kluczyków płacone jest także ubezpieczenie oraz opłata abonamentowa za korzystanie z samochodu przez pierwszy miesiąc. Warto zauważyć, że wszystkie opłaty abonamentowe powinny być płacone z góry na konkretny miesiąc.

Odebranie samochodu

Kolejnym krokiem jest podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego i odebranie samochodu. Według osób, które korzystały z samochodów na abonament jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Niestety niewielu ludzi może pozwolić sobie na zakup nowego samochodu z salonu i dlatego wypożyczenie pojazdu jest dla nich pewną alternatywą. Koszty serwisowe są wtedy także znacznie ograniczone i nie trzeba się obawiać, że budżet zostanie mocno naruszony. Od kilku lat samochody na abonament coraz częściej można spotkać na drogach. Oczywiście posiadanie własnego auta jest znacznie bardziej komfortowe, ponieważ nie trzeba się wtedy martwić o raty abonamentowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *