motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Najszybsze motocykle na świecie – najszybsze motocykle używane w Polsce

Szybka jazda na dwóch kółkach ma bardzo wielu zwolenników, już sam dźwięk zbliżających się z dala maszyn wywołuje u niektórych dreszcze. Dużo osób chętnie wybiera motocykle ze względu na ich prędkość i możliwość łatwiejszego poruszania się po drogach.

Najszybsze motocykle świata

  • Suzuki Hayabusa – motocykl ten został wyprodukowany z czterocylindrowym silnikiem pozwalający na pokonanie 320 km/h. Hayabusa posiada opływowe kształty i wielokrotnie był uznawany jako najszybszy jednoślad świata, dlatego jego nazwa wzięła się od sokoła wędrownego, którego maksymalna szybkość dorosłego osobnika to aż 390km/h.
  • Ducati 1199 Panigale R Final Version – model ten posiada silnik dwucylindrowy, jednak dzięki niewielkiej masie osiąga 326 km/h.
  • Kawasaki H2R – wyposażony w doładowany silnik litrowy mknie z prędkością 400km/h. Jednak jeżeli chcemy cieszyć się taką prędkością musimy posiadać odpowiednie paliwo oraz opony.
  • BMW S 1000 RR – motocykl ten osiąga prędkość do 336km/h a do setki rozpędza się w 2,4 sekundy, aby dawać takie osiągi został wyposażony w czterocylindrowy silnik.
  • Ducati 1098S – jest motocyklem sportowym o niewielkiej wadze, jego maksymalna prędkość to 290 km/h.
  • Yamaha YZF R1 – jest legendą motocyklowych wyścigów. Wyposażony został w silnik pozwalający na osiągnięcie 299 km/h.
  • MTT Turbine Superbike – jest motocyklem, którego wyprodukowano tylko pięć egzemplarzy. Ten jednoślad posiada silnik lotniczy, dzięki któremu osiąga prędkość do 364km.h.
  • Dodge Tomahawk – posiada, aż dziesięciocylindrowy silnik osiągający 560km/h, model ten został wyprodukowany tylko w dziesięciu egzemplarzach a jego cena to 555 tyś dolarów.
  • Najszybszym motocyklem w Polsce jest Hayabusa Turbo, model ten został zbudowany w mieście nad Wisłą i osiąga prędkość 577km/h.

Najtańsze i szybkie motocykle używane

Do ciekawych ofert najtańszych motocykli możemy zaliczyć: Kawasaki ZZR1100, po które warto wybrać się do Niemiec. Motocykl ten możemy zakupić już od ok. 3000zł. Kolejną propozycją jest Suzuki GSX – R 1100 z silnikiem o mocy 150km/h. Motocyklem tym bardzo dynamicznie się porusza a jego cena zaczyna się od 4500zł. Kawasaki ZX-12R można kupić już za ok. 7000zł, model ten osiąga prędkość do 350km/h, dlatego polecany jest osobom lubiącym ekstremalne prędkości.

Oczywiście to tylko niektóre propozycje szybkich używanych motocykli jakie możemy zakupić w niskiej cenie. Jednak przed kupnem jednośladu warto jest przejrzeć, także zagraniczne oferty sprzedaży, ponieważ można trafić na ciekawy egzemplarz w dobrej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *