motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Kupno używanego samochodu, czyli gdzie szukać auta z drugiej ręki?

Każdy kierowca, który przynajmniej raz szukał nowego auta z drugiej ręki, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki jest to problem. Na rynku obecna jest ogromna ilość samochodów, które tak naprawdę nigdy nie powinny wyjechać na drogę, a oferowane są przez sprzedawców jako pojazdy całkowicie sprawne i bezpieczne. Zasadne zatem staje się pytanie, gdzie można bezpiecznie kupić używany samochód, aby nie stracić swoich pieniędzy?

Auta od komisów

Miejscem, którego powinno się przede wszystkim unikać, gdy chce się kupić używany samochód, to komisy samochodowe. Kupno używanego samochodu w takim miejscu to ogromne ryzyko, ponieważ firmy te sprowadzają auta z zagranicy, często powypadkowe, biorące udział w powodziach i innych nieprzyjemnych zdarzeniach, a następnie sprzedają je niczego nieświadomemu klientowi jako modele całkowicie sprawne i bezwypadkowe. Oczywiście można znaleźć w komisie auta w dobrej kondycji, lecz ryzyko jest tak duże, że lepiej omijać takie miejsca i poszukać samochodu gdzie indziej.

Auta od osób prywatnych

Całkiem dobrym pomysłem na kupienie samochodu z drugiej ręki jest osoba prywatna. Są to osoby sprzedające auta, którymi do tej pory jeździły. Sprzedają je po to, aby po prostu kupić nowszy model. Wiek auta w tym wypadku jest bardzo różny. Zdarzają się samochody dwu, czy też trzy letnie, a często nawet znacznie starsze. To, co je wszystkie łączy, to na ogół bardzo przejrzysta historia serwisowa i brak przygód drogowych, a także całkiem rozsądna cena. Z tego powodu jest to jeden z lepszych pomysłów na zakup używanego samochodu.
Minusem w tym wypadku jest jednak to, że przypadku chęci zakupu takiego modelu, trzeba często dość daleko po niego jechać, nawet do innego miasta. A pamiętać trzeba, że zawsze istnieje możliwość, że auto nie będzie jednak odpowiednie, co sprawi, że daleka podróż będzie niepotrzebna i trzeba będzie szukać dalej. Oznacza to sporo straconego czasu i pieniędzy na poszukiwania.

Auta od dealerów

Jeśli chce się znaleźć takie źródło używanych samochodów, gdzie będą one pewne i sprawdzone, a jednocześnie w jednym miejscu będzie ich duży wybór, najlepiej udać się do dealera samochodów. Wiele osób uważa, że sprzedają oni jedynie nowe auta, lecz jest to błąd, ponieważ w ofercie posiadają również modele z drugiej ręki. A warto zauważyć, że zawsze będą sprawdzone i w odpowiednim, perfekcyjnym stanie technicznym. A jakby tego było mało, na kupowane samochody udzielana jest gwarancja lub też darmowy serwis w warsztacie ASO, co z pewnością jest bardzo kuszącą propozycją dla każdego szukającego dobrego i sprawdzonego modelu.