motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

naprawa samochodu
Samochody

Kiedy konieczna jest naprawa samochodu?

Miałeś wypadek drogowy lub jedynie niewielką stłuczkę? A może zwyczajnie któryś z mechanizmu Twojego auta odmówił posłuszeństwa? Niezależnie od sytuacji, w której się znalazłeś, zapewne niezbędna będzie wizyta w dobrym warsztacie samochodowym, w którym zostanie przeprowadza naprawa samochodu. Zdecydowanie nie warto podejmować się tego samodzielnie, bowiem wymagane jest doświadczenie, jak i wiedza. Kiedy najczęściej potrzebna jest pomoc mechanika? Sprawdź!

Jakie objawy wskazują na awarię samochodu?

Każdy kierowca powinien być czujny, ponieważ zazwyczaj, gdy pojazd się psuje, to pojawia się szereg rozmaitych objawów, które sygnalizują awarię. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • dym z rury wydechowej

Najczęściej nie sygnalizuje nic złego, jeśli nie ma go zbyt wiele. W sytuacji jednak, gdy jego ilość jest bardzo duża, a poza tym podejrzany jest kolor dymu – np. czarny, to może świadczyć o niskim poziomie płynu chłodniczego, zużyciu silnika, czy awarii elementów układ wtryskowego.

  • problemy z rozruchem silnika

Nie możesz uruchomić silnika? To dość częsty problem, za którego pojawienie się winny zazwyczaj jest układ paliwowy lub zapłonowy. Czasem okazuje się, że przyczyną jest zapowietrzony układ doprowadzania paliwa.

  • odczuwalne drgania podczas jazdy

Drgania podczas jazdy to nic przyjemnego, zwłaszcza gdy są odczuwalne nie tylko na kierowcy! Przyczyny zazwyczaj bywają proste do usunięcia – np. nagromadzona większa ilość brudu na kołach – np. błoto. Często jest to też powiązane z nieodpowiednim wyważeniem kół, czy uszkodzoną felgą.

  • hałasy spod maski

Kierowcy bardzo często zmagają się również z niepokojącymi odgłosami, które dobiegają spod maski auta. Zdecydowanie nie powinniśmy ignorować tych objawów, ponieważ skutkiem może być poważne i kosztowne uszkodzenie jednostki napędowej. Naprawa samochodu najczęściej polega na wymianie paska klinowego lub przeprowadzeniu remontu silnika.

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Gdy dochodzi do uszkodzenia pojazdu, to pojawia się również wiele innych problemów. Nie warto jednak czekać z wizytą w sprawdzonym warsztacie samochodowym takim jak PREMIO z Poznania, ponieważ zwlekanie może wpłynąć jedynie niekorzystnie na późniejsze koszty związane z naprawą i nie tylko. Znalezienie dobrego mechanika nie jest jednak takie proste. Zanim dokonamy wyboru, to powinniśmy sprawdzić opinie na jego temat np. w Internecie. Jeśli mamy taką możliwość, to warto też skorzystać z polecenia znajomych czy najbliższych, by mieć pewność, że mechanik nas nie oszuka oraz szybko i sprawnie usunie usterkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *