motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Kaski off-road
Motoryzacja

Kaski off-road – Czy warto zainwestować w specjalny kask do jazdy w terenie?

Jazda na motocyklu wymaga nie tylko wprawy, ale i posiadania zdrowego rozsądku. Osoby decydujące się na tak wymagającą dziedzinę rekreacji, jaką jest off-road muszą zadbać o odpowiednio dopasowaną odzież i akcesoria. Jaki kask enduro sprawdzi się najlepiej? Czy kask na crossa będzie inny niż na motocykl sportowy? Podpowiadamy, w co warto zainwestować, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Kask enduro – charakterystyka

Kask crossowy to produkt przeznaczony dla osób, które często jeżdżą po bezdrożach motocyklem. Nierówny teren, liczne niespodzianki czyhające na drodze oraz większe ryzyko upadku mogą powodować nawet urazy głowy. Kask motocyklowy enduro najczęściej dostępny jest w formie kasku szczękowego bez szyby. Do modeli tego typu można dokupić specjalne gogle, które stanowią dodatkową ochronę dla oczu.

Kask na crossa – jak dobrać rozmiar?

Kask motocyklowy enduro wybiera się na tej samej zasadzie, co inne kaski na motor. Wystarczy zmierzyć obwód swojej głowy, porównać wymiary z rozmiarówką danego producenta, a następnie przymierzyć wybrany model w sklepie.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie najlepiej spędzić nieco czasu w kasku na głowie w sklepie, aby wyeliminować ryzyko, że ten będzie uwierać w głowę po jakimś czasie. Właściwie dobrany rozmiar jest gwarancją bezpieczeństwa nawet podczas groźnego upadku w terenie.

Na co zwracać uwagę kupując kask enduro?

Zastanawiać się jaki kask enduro wybrać, należy pamiętać, że podczas wyboru istotne jest kilka kwestii z tym związanych. Dobrej klasy kask na crossa powinien wyróżniać się takimi aspektami, jak:

  • Komfortowe zapięcie
  • Wytrzymała konstrukcja
  • Ergonomiczny kształt.

 Oprócz powyższych elementów kupując kask na crossa, warto zwracać uwagę też na kolorystykę, design i rozmiar. Idealnie dobrany model będzie nie tylko niesamowicie wyglądać, ale zapewni też odpowiedni poziom bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

Profesjonalny kask do jazdy w terenie – czy warto zainwestować?

Zdecydowanie warto zainwestować w profesjonalny kask enduro, szczególnie wtedy, kiedy przejażdżki motocyklowe w terenie są codziennością. Nie jest to zbędny wydatek, gdyż profesjonalne modele kasków zapewniają maksimum ochrony czaszki, a także widoczność nawet po zmroku. Dla osób, które potrzebują dodatkowej ochrony oczu, polecamy modele z dedykowanymi goglami motocyklowymi.

Wystarczy prawidłowo dopasować rozmiar, określić swoje preferencje odnośnie wzoru oraz postawić na jednego czołowego producenta, a kask enduro na pewno spełni wszelkie niezbędne normy.