motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Jazda testowa Suzuki
Samochody

Jazda testowa Suzuki – co warto sprawdzić?

Zakup nowego samochodu jest bardzo poważną decyzją, która wymaga przemyślenia, przeanalizowania dostępnych opcji oraz oczywiście budżetu. Nie chcąc popełnić kosztownego błędu dobrze będzie opanować emocje i podejść do wyboru na chłodno, w czym bardzo pomaga odbycie jazdy testowej. Każdy dealer umożliwia wcześniejsze sprawdzenie wybranego przez klienta modelu w realnych warunkach drogowych. Na co warto zwrócić uwagę podczas jazdy testowej Suzuki? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Pozycja za kierownicą

Wybierając auto trzeba być trochę egoistą i skupić się na własnych wrażeniach. Co z tego, że samochód będzie bardzo praktyczny, jeśli kierowca czuje się w nim niekomfortowo? Dlatego podczas jazdy testowej Suzuki radzimy zwrócić baczną uwagę na pozycję za kierownicą – czy jest ona dla Ciebie wygodna? Czy możesz idealnie dopasować położenie fotela i kolumny kierowniczej do swojej postury? Jeśli nie, to dobrym pomysłem może być przymierzenie się do różnych modeli japońskiego producenta – np. porównanie Swifta i Ignisa.  

Dynamika jednostki napędowej

To bardzo ważna kwestia, ponieważ samochód musi być nie tylko funkcjonalny, ale też dawać kierowcy radość z jazdy. Dlatego podczas testu koniecznie zwróć uwagę na dynamikę układu napędowego. Sprawdź, czy auto przyjemnie przyspiesza ze startu oraz przy wyższej prędkości, czy czuć deklarowaną przez producenta moc, czy nie masz problemu z płynnym i bezpiecznym wyprzedzaniem.

Pod tym względem szczególnie dobrze wypadają modele Suzuki z układem „mild hybrid”, gdzie generator elektryczny chwilowo podnosi moment obrotowy jednostki benzynowej nawet o 50 Nm.

Działanie skrzyni biegów

Jeśli jesteś pod tym względem konserwatystą i zawsze pierwszym wyborem jest dla Ciebie skrzynia manualna, to może warto wykorzystać jazdę testową Suzuki do tego, aby spróbować czegoś nowego? Przykładowo: przymierzając się do zakupu miejskiego Swifta zapytaj o możliwość odbycia jazdy testowej egzemplarzem ze skrzynią CVT, która na pewno zaskoczy Cię kulturą pracy, szybkością oraz wysokim komfortem, szczególnie w ruchu miejskim. 

Ilość miejsca

Jeśli szukasz auta dla rodziny, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na jazdę testową Suzuki zabrał swoich najbliższych. Niektórzy nabywcy idą o krok dalej i przymierzają nawet foteliki dla dzieci, aby upewnić się, że dany model będzie odpowiedni dla ich rodziny. To bardzo dobry pomysł – w końcu samochodu nie kupuje się na chwilę, ale na kilka lat.

Zużycie paliwa

Radość z jazdy to jedno, ale nie zapominajmy, że utrzymanie samochodu kosztuje. Dlatego dobrym pomysłem będzie zakup auta z dynamiczną, a jednocześnie oszczędną jednostką napędową. Tutaj znów wyróżniają się modele Suzuki z układem „mild hybrid”, który gwarantuje bardzo niskie zużycie paliwa – w przypadku np. Swifta bez problemu da się uzyskać wynik na poziomie 5 litrów w ruchu miejskim.

Jak umówić się na jazdę testową Suzuki?

Najlepiej bezpośrednio u dealera japońskiej marki. Jazdy testowe swoim klientom zapewnia MM Cars – autoryzowany dealer Suzuki w Katowicach. Dzięki dużej dostępności samochodów możesz zarezerwować rozważany model nawet w konkretnej wersji wyposażenia czy napędu. Wystarczy tylko skontaktować się z dealerem i wspólnie z doradcą ustalić odpowiadający Ci termin jazdy testowej.