motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja Samochody

Jaką aplikację do diagnostyki pojazdów wybrać?

Przy współczesnych samochodach osobowych i nie tylko, niemal każda usterka wymaga sprawdzenia przy pomocy rozbudowanego programu diagnostycznego. Jeżeli zależy Ci na sprawnym przeprowadzaniu tego typu badań, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Dowiesz się z niego jakie dodatkowe aplikacje warto mieć pod ręką.

Diagnostyka pojazdów elektrycznych – dowiedz się więcej

Samochody elektryczne stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Z tego powodu dostosowanie stacji kontroli czy warsztatu do potrzeb posiadaczy tych pojazdów jest niezwykle ważne. Diagnostyka pojazdów elektrycznych może być jednak skomplikowana lub nawet niemożliwa, jeżeli nie posiadamy specjalistycznego oprogramowania. Na jakiego rodzaju aplikacje warto więc zwrócić uwagę?

Jednym z najlepszych dostępnych na rynku wyborów jest oprogramowanie od firmy TEXA. 

Diagnostyka pojazdów elektrycznych przy pomocy ich produktów umożliwia szybkie wykrywanie usterek silników elektrycznych oraz układów ładowania. 

Przejrzysty interfejs oraz rozbudowana baza danych aplikacji do diagnostyki pojazdów elektrycznych od TEXA to także spore ułatwienie dla samych serwisantów. Nowoczesne i łatwe w obsłudze oprogramowanie pozwala na bardzo sprawne zajęcie się wszystkimi ujawnionymi problemami. Dzięki temu warsztat nie traci niepotrzebnie czasu, a klient prędko dostaje swój naprawiony samochód. 

Aplikacja karty podzespołów diagnostycznych na skomplikowane problemy

Wykrycie usterek to niestety nie wszystko. Ich wyeliminowanie zazwyczaj jest znacznie bardziej wymagającym zadaniem. Zwłaszcza w przypadku, gdy dotyczy to skomplikowanych w budowie podzespołów.

Aplikacja karty podzespołów diagnostycznych od TEXA to spore ułatwienie, które powinno znajdować się w każdym warsztacie czy stacji kontroli. Umożliwia ona przeglądanie dużej liczby kart zawierających szczegółowe informacje techniczne na temat elementów budowy pojazdu. 

Dane zawarte na kartach są przedstawione w bardzo przejrzysty i uporządkowany sposób, co znacząco upraszcza proces diagnostyki, a także kontrolę znajdujących się w danym pojeździe układów i podzespołów. Wszystko to sprawia, że aplikacja karty podzespołów diagnostycznych jest dodatkową funkcjonalnością, którą doceni każdy fachowiec. 

Oprogramowanie usprawniające kodowanie poduszki powietrznej

Jednymi z bardziej problematycznych usterek są te związane z wymianą lub naprawą airbagów. Jeżeli zależy Ci na sprawnej i szybkiej obsłudze klienta, koniecznie zaopatrz się w aplikacje, która umożliwia łatwiejsze kodowanie poduszki powietrznej

Tego rodzaju oprogramowanie daje możliwość szybkiego wygenerowania specjalnego 5-cyfrowego kodu potrzebnego do zakodowania nowego sterownika airbagu. Koniecznie sprawdź aplikacje pozwalającą na kodowanie poduszki powietrznej grupy VAG od TEXA. Pozwala to na znaczne przyśpieszenie i zarazem ułatwienie pracy serwisantów. 

Zachęcamy również do samodzielnego zapoznania się z innymi aplikacjami dostępnymi w wirtualnym sklepie TEXA APP. Na pewno wiele z nich będzie znacznym usprawnieniem dla pracy Twojego warsztatu!