motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

praca na złomie samochodowym
Lifestyle

Jak wygląda praca na złomie samochodowym?

Codzienna praca jest nieodłącznym elementem milionów osób w Polsce i na świecie. Jedni spędzają czas przed komputerem, inni w gabinetach lub biurach, a część osób cały rok pracuje na świeżym powietrzu. Do tej ostatniej grupy zaliczają się także osoby pracujące w skupach złomu. 

Główne zadania złomu samochodowego

Pojazdy, które nie nadają się do jazdy lub ich właściciele z jakichś względów postanowili je oddać do kasacji, przeważnie trafiają na złom samochodowy. Tego rodzaju firmy przyjmują i często płacą za auta przyjęcie auta. Warunkiem jest, że masa złomowanego pojazdu nie może być niższa niż 90% zadeklarowanej wagi pojazdu.

Główne zadania złomu samochodowego:

  • skup pojazdów;
  • kasacja pojazdów;
  • sprzedaż używanych części samochodowych.

Złomy samochodowe to także miejsce, gdzie wiele osób szuka sprawnych części zamiennych. Jest to tańsza alternatywa dla kupna nowych podzespołów.

złom samochodowy

Jak wygląda praca na złomie samochodowym?

Zadania realizowane w złomach samochodowych to przede wszystkim praca fizyczna, ale nie brakuje kontaktu z klientami. Każdego dnia z pracownikami złomu spotykają się osoby, które chcą zezłomować pojazd lub kupić różnego rodzaju części. Ponadto pracownik zajmuje się ważeniem towaru czy jego segregacją. Do jego zadań może należeć także wymontowanie i sprawdzenie poszczególnych części.

Praca jest wymagająca, gdyż wymaga ciągłej aktywności na zewnątrz. Oznacza to, że osoba decydująca się w złomie samochodowym musi liczyć się ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Zadania wymagają zarówno sprawności fizycznej, jak i umysłowej. Ważna jest dobra organizacja pracy i przydaje się znajomość demontażu części bez uszczerbku. Zapewnia to możliwość wypracowania dodatkowych zysków ze sprzedaży elementów samochodów.

Gdzie oddać auto na złom samochodowy?

Jeśli zastanawiasz się, jak sprawnie pozbyć się auta, które zalega w garażu, to zajrzyj na adaxs.pl i skontaktuj się z pracownikami firmy. Cały proces jest zwykle szybki i łatwy. Zanim auto trafi na złom lub do kasacji potrzebne będą dokumenty tożsamości wszystkich właścicieli auta, karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Często przydaje się także umowa kupna-sprzedaży, która potwierdza ciągłość własności auta. Auto jest przyjmowane na złom samochodowy, a właścicielowi wypłacane są pieniądze.

praca na złomie

Dlaczego warto skorzystać z usług Adaxs?

Złom samochodowy Adaxs to miejsce, w którym uzyskasz najlepsze ceny w całym rejonie. Co więcej, możesz liczyć na bezpłatny odbiór auta i gotówkę na miejscu. Poza załatwieniu formalności otrzymasz niezbędne dokumenty do wyrejestrowania pojazdu. W ten sposób nie będziesz musiał przedłużać polisy OC. Jeśli dotychczasowe ubezpieczenie nadal obowiązuję, możesz ubiegać się o zwrot części składki za niewykorzystany czas ochrony.

Jeżeli zależy Ci na sprawnym załatwieniu formalności i kasacji auta, to pracownicy złomu samochodowego będą doskonale wiedzieć, co należy zrobić, aby legalnie sfinalizować sprawę. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda cały proces, skontaktuj się z przedstawicielami firmy Adaxs, ustal szczegóły i poznaj wycenę swojego auta.