motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

odprysk na szybie samochodowej
Motoryzacja

Jak usunąć odprysk na szybie samochodowej?

Kiedy pojawia się na szybie, wielu kierowcom znacząco psuje humor. Zdarza się jednak, że niektórzy go nawet nie zauważają. Mowa tu o odprysku, który wbrew pozorom i pomimo (najczęściej) małych rozmiarów, może wyrządzić ogromną szkodę. Każda tego typu usterka powinna być jak najszybciej eliminowana. Tylko w jaki sposób? Czy da się zregenerować w jakiś sposób szybę, czy konieczna będzie wymiana? Odpowiadamy!

W czym przeszkadza odprysk na szybie?

Zacznijmy od tego, czym może skutkować mały, na pozór niewinny odprysk na szybie. Tak naprawdę, jeśli nie zostanie on zabezpieczony, już po kilku dniach jazdy może znacznie się pogłębić i powiększyć. A to będzie zwiększało ryzyko trwałego pęknięcia szyby. Zapewne wokół niewielkiej na początku usterki, zacznie tworzyć się tak zwana siateczka pęknięć i odprysk ulegnie powiększeniu. Jeśli odprysk ten będzie się powiększał, to w pewnym momencie naprawa szyby nie będzie już możliwa. Właściciel danego auta zostanie zmuszony do wymiany jej na nową. Bo odprysk na szybie można usunąć, kiedy nie jest większy od wielkości monety 5 zł i gdy nie znajduje się zbyt blisko jej krawędzi.

odprysk

Jak usunąć odprysk na szybie?

W takim razie pojawia się pytanie – w jaki sposób usunąć ten odprysk na szybie samochodowej? Można to zrobić na wiele sposobów, próbując nawet w zaciszu własnego garażu. Jednak chcąc zrobić to naprawdę dobrze i uzyskać satysfakcjonujący, trwały efekt, gwarantujący bezpieczną i niezakłóconą jazdę, lepiej zlecić to zadanie fachowcom.

W profesjonalnym serwisie można liczyć na równie profesjonalną i sprawną naprawę. Naprawa odbywa się przy użyciu nowoczesnych metod i z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości, takich jak specjalna żywica uzupełniająca ubytek. To wpływa na jakość pracy i samego efektu. Poprawnie naprawiona szyba umożliwia komfortową i bezpieczną jazdę, a sama usterka jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. A co najważniejsze, naprawiając odprysk na szybie, można uniknąć kosztownego wydatku związanego z zakupem nowej szyby.

Serwisanci zajmujący się usuwaniem odprysków znają różne techniki i mają swoje sposoby na eliminowanie tego typu problemów. Dlatego chcąc naprawić szybę profesjonalnie, nie pozostaje nic innego, jak tylko zgłosić się do zaufanego serwisu, a przynajmniej do tego, który ma dużo pozytywnych opinii.