motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Hyundai i10
Samochody

Hyundai i10 – to będzie hit sprzedaży

Nowa generacja Hyundaia i10 jest najlepszym dowodem na to, że koreański producent stał się realną konkurencją dla europejskich i japońskich koncernów, nawet w tak mocno konserwatywnej pod względem preferencji kierowców klasie samochodów miejskich. Zmiany, jakie zaszły w tym modelu sprawiają, że z miejsca jest to kandydat do miana lidera segmentu. Samochód dojrzał i oferuje znacznie więcej niż konkurencja – w dodatku w bardzo dobrej cenie. Sprawdźmy, czym kusi nabywców nowy Hyundai i10.

Sporo jednostek napędowych do wyboru

Hyundai i10 nowej generacji jest oferowany w trzech wersjach silnikowych. Podstawowy wybór stanowi znana, sprawdzona i niezawodna jednostka 1.0 MPI o mocy 67 KM, która może być połączona z automatyczną skrzynią biegów. Kierowców oczekujących lepszej dynamiki powinien zainteresować silnik 1.2 MPI o mocy 84 KM, znany chociażby z większego Hyundaia i20.

Bardzo dobre osiągi gwarantuje natomiast silnik turbodoładowany 1.0 T-GDI rozwijający moc 100 KM. Ta jednostka znakomicie pasuje do lekkiego samochodu, zapewniając sporo przyjemności z jazdy.

Warto dodać, że Hyundai i10 jest dostępny także w sportowej wersji N Line, napędzanej właśnie 100-konnym silnikiem T-GDI, wzbogaconej o ekskluzywne elementy designu wnętrza i karoserii.

Zaskakująco pojemny mieszczuch

Nie jest żadnym zaskoczeniem to, że Hyundai i10 ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowy-i10 ) najlepiej czuje się w przestrzeni miasta. To zasługa kompaktowej bryły nadwozia, która mierzy zaledwie 3,67 metra długości oraz 1,68 metra szerokości. Tym autem bez problemu można wcisnąć się w nawet wąskie miejsce parkingowe, a także swobodnie manewrować nim po ciasnych ulicach zakorkowanych polskich miast.

I choć i10 wygląda na motoryzacyjne maleństwo, to w środku w ogóle nie da się tego odczuć. Samochód jest zadziwiająco pojemny, stwarzając komfortowe warunki czterem dorosłym osobom lub rodzinie 2+2 z dziećmi podróżującymi w pełnowymiarowych fotelikach.

Najnowocześniejsze technologie do dyspozycji kierowcy

Hyundai i10 oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych systemów inforozrywki i bezpieczeństwa koreańskiego producenta. W środku znajdziemy 8-calowy kolorowy ekran dotykowy, za pośrednictwem którego możemy sterować poszczególnymi funkcjami. Samochód w ciągu chwili łączy się ze smartfonem dzięki Apple CarPlay lub Android Auto.

Na wyposażeniu znajdziemy również system Hyundai SmartSense, w ramach którego kierowca ma do dyspozycji funkcje zwiększające bezpieczeństwo jazdy, m.in. asystenta pasa ruchu, system monitorowania martwego pola czy asystenta nagłego hamowania przed przeszkodą.

5 lat gwarancji

Miejski Hyundai i10 został objęty aż 5-letnią gwarancją producenta bez limitu kilometrów. Ochrona zapewnia darmowe naprawy wszelkich usterek w układzie napędowym, hamulcowym, kierowniczym oraz zawieszenia.

Zainteresowany zakupem Hyundaia i10? Pamiętaj, aby wcześniej dokładnie sprawdzić samochód w warunkach drogowych. Temu właśnie służy jazda próbna, na którą możesz się umówić online w dogodnym terminie w salonie autoryzowanego dealera Hyundaia – MM Cars Hyundai Katowice.