motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Historia samochodu
Samochody

Historia samochodu – gdzie jej szukać?

Przy zakupie używanego samochodu powinniśmy bardzo precyzyjnie sprawdzić historię pojazdu, aby uniknąć zakupu auta uszkodzonego, powypadkowego, a czasami także pochodzącego z kradzieży. Jest tylko jedna skuteczna metoda, która pozwoli nam prześledzić historię pojazdu, bez narażania się na oszustwo ze strony handlarza. Pomoże nam w tym numer VIN, a więc indywidualny numer przypisany przez producenta do nadwozia samochodu. Działa podobnie jak nr pesel. Każde auto dysponuje osobnym, niepowtarzalnym VINem, który pozwala na jego pełną identyfikację. Jak bezpłatnie sprawdzić numer VIN pojazdu, który zamierzamy kupić? Najlepiej sprawdzi się profesjonalny VIN dekoder, a więc dostępny w sieci program-checker, który bez dodatkowych opłat pozwoli Ci sprawdzić historię pojazdu, ilość wcześniejszych właścicieli, kwestię bezwypadkowości czy faktycznego rynku pochodzenia samochodu.

  • Numer VIN – czym jest?
  • Jak sprawdzić numer VIN za darmo?
  • Profesjonalny VIN dekoder bez opłat

Numer VIN – czym jest?

Numer VIN (Vehicle Identification Number) to złożony zestaw znaków, który producent nadaje konkretnemu egzemplarzowi samochodu, aby można było go łatwo zidentyfikować. W Polsce często numer VIN nazywa się potocznie numerem nadwozia. Istotnie, numer ten umieszczony jest na nadwoziu pojazdu. To najbardziej wiarygodne źródło informacji o danym aucie. Dzięki numerowi VIN możemy poznać dane techniczne oraz pełne wyposażenie pojazdu, informacje o szkodach i kolizjach z jego udziałem, historię zbyć egzemplarza. Co równie istotne – dzięki niemu sprawdzimy, czy samochód nie pochodzi z kradzieży.

Jak sprawdzić numer VIN za darmo?

Sprawdzenie auta po VIN to niezwykle skuteczna metoda na uchronienie się przed nieuczciwymi handlarzami. Raport VIN pozostaje najbardziej wiarygodnym ze źródeł informacji o konkretnym egzemplarzu samochodu. Zawiera wiele niezwykle cennych informacji dla potencjalnego nabywcy auta. Jak sprawdzić VIN za darmo? Pomogą nam w tym specjalne programy dostępne w sieci, które udostępnią nam szczegółowy raport po wpisaniu numeru nadwozia w odpowiednie okno. 

Profesjonalny VIN dekoder bez opłat

Numer nadwozia pozwala nam sprawdzić VIN dekoder, program bardzo przydatny, gdy rozważamy zakup używanego auta. Oczywiście możemy skorzystać z płatnej usługi odkodowywania VIN. Nie ma jednak takiej potrzeby, gdyż w sieci znajdziemy w pełni darmowe aplikacje, które pozwolą nam uzyskać precyzyjny raport z historii pojazdu. Sprawdź VIN za darmo na www.vindecoderz.com i nie daj się zwieść handlarzom.