motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Elektryczne samochody dostawcze
Samochody

Elektryczne samochody dostawcze z dofinansowaniem

Zakup samochodu dostawczego jest konieczny w wielu firmach. Jednorazowe wydanie dużej sumy może niekorzystnie odbić się na możliwościach finansowych wielu firm. Dlatego warto korzystać z opcji, dzięki którym poniesiony wydatek będzie nieco mniej dolegliwy. Takie możliwości udostępnia program „Mój Elektryk”. Dzięki temu programowi każdy wnioskodawca może starać się o otrzymanie dopłaty do zakupu samochodu. Jednak nie wszystkie samochody są objęte dopłatą. Jakie warunki trzeba spełnić w celu skorzystania z programu? O tym w poniższym tekście.

O co chodzi w programie „Mój Elektryk”?

Dotacja na zakup obowiązuje wyłącznie przy zakupie zeroemisyjnych samochodów osobowych i dostawczych. W wyniku nowych uregulowań z dotacji mogą skorzystać nie tylko osoby fizyczne. Dofinansowanie zakupu samochodu mogą otrzymać między innymi firmy, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, kościoły, związki wyznaniowe oraz rolnicy indywidualni. Katalog beneficjentów dopłat jest bardzo szeroki. Dla firm jest to okazja, żeby nabyć nowoczesny i ekonomiczny samochód dostawczy w dobrej cenie.

Jaką kwotę można otrzymać?

Jaką dotację można otrzymać? Elektryczne samochody dostawcze to pojazdy, na które można otrzymać dopłatę zależną od zadeklarowanego przebiegu. W przypadku przebiegu rocznego do 15000 kilometrów kwota dotacji wynosi do 50000 złotych. Dotacja może wzrosnąć do 70000 złotych w przypadku, kiedy wnioskodawca zadeklaruje roczny przebieg przekraczający 15000 kilometrów. Maksymalna kwota dotacji na elektryczne samochody dostawcze nie może jednak przekraczać określonego pułapu procentowego. Dla samochodów z zadeklarowanym mniejszym przebiegiem jest to maksimum 20% ich wartości. Na pojazdy z deklaracją rocznego przebiegu powyżej 15000 kilometrów obowiązuje limit 30% ich wartości.

Jaki pojazd warto kupić?

Zakończenie programu dopłat planowane jest w 2026 roku. Wnioski w programie można składać do września 2025 roku. Istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia przyjmowania wniosków. Nastąpi to w przypadku rozdzielenia całej puli przewidzianej w programie. Chętni więc muszą się śpieszyć. MAN eTGE jest ciekawym modelem, przy którego zakupie można wykorzystać dopłatę. Jest to pojazd przygotowany przez popularnego producenta samochodów dostawczych. W sfinansowaniu zakupu można również wykorzystać ofertę leasingu przygotowaną przez MAN Financial Services. MAN FS pozwala na sfinansowanie zakupu samochodów dostawczych na korzystnych warunków. Może być to dodatkowe ułatwienie dla nabywcy pojazdu – więcej informacji znajdziesz na: https://manfs.pl/finansowanie/samochody-dostawcze/nowe.html.

Najważniejsze cechy pojazdu MAN eTGE

Czym charakteryzuje się MAN eTGE? Jest to pojazd wyposażony w bezemisyjny silnik o mocy 136 KM. Dostępny jest w trzech wersjach nadwozia. Nabywca może wybierać pomiędzy furgonem, kombi oraz pojazdem z zabudową skrzyniową. Auto może przejechać na jednym ładowaniu dystans 130 kilometrów. Pojazd wyposażony jest w akumulator o pojemności 36 kWh. Na akumulator udzielana jest gwarancja 8 lat lub 160000 kilometrów. Ładowanie samochodu przebiega w sposób tradycyjny dla tego typu pojazdów. Można skorzystać ze zwykłego gniazda elektrycznego lub stacji ładowania. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich przedsiębiorców.