motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Czy samochodu zawsze będzie dobrym rozwiązaniem?

Kierowca powinien zdawać sobie sprawę, że nie zawsze dobrym rozwiązaniem będzie naprawianie samochodu. W pewnym momencie najlepszą możliwą opcją będzie oddanie auta na złom. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że niesprawny pojazd może stanowić bardzo duże zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia. Godny uwagi jest również fakt, że koszty związane z naprawą samochodu rosną z roku na rok.

Wiek samochodu

Warto wiedzieć, że można utrzymać w świetnym stanie nawet kilkudziesięcioletni pojazd. Należy jednak mieć świadomość, że znaczna większość wiekowych aut jest niestety bardzo wyeksploatowana. Godny uwagi jest również fakt, że ich eksploatacja nie tylko nie będzie komfortowa, ale również przyjemna. Złomowanie samochodu będzie świetnym wyborem w momencie, gdy co kilka tygodni kierowca będzie miał styczność z różnego rodzaju usterkami.

Należy pamiętać, że bardzo istotne znaczenie ma nie tylko stan zawieszenia, ale również silnika. Rekomendowane jest także bardzo dokładne zwrócenie uwagi na karoserię pojazdu. W przypadku, gdy będzie zardzewiała, można wyjść z założenia, że blachy utraciły swoje istotne parametry. Kierowca musi mieć również świadomość, że w przestarzałych autach wymienianie jednego z podzespołów nie będzie rozwiązaniem problemu. Przeważnie konieczny będzie remont samochodu, którego koszt może oscylować w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Auta po wypadku

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kasacja samochodu po wypadku będzie rekomendowana w przypadku, gdy całkowity koszt naprawy będzie większy od jego wartości rynkowej. Zalecane jest kierowcy oczywiście najpierw poproszenie o bardzo dokładną wycenę. Warto również wiedzieć, że przy wypadku istnieje ryzyko zniszczenia istotnych podzespołów, które są niezbędne do właściwego działania samochodu. Oczywiście część pojazdów powypadkowych opłaca się naprawiać. W znacznej większości przypadków dotyczy to oczywiście marek luksusowych.

Sprzedaż czy demontaż?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że sprzedanie uszkodzonego samochodu jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Należy bowiem w ogłoszeniu przedstawić faktyczny stan pojazdu. Kierowca musi również zdawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba potencjalnych klientów będzie od niego oczekiwała listę wszystkich usterek. Z kolei zezłomowanie auta będzie odbywało się nie tylko bezproblemowo, ale również stosunkowo szybko. Ponadto nie trzeba obawiać się bardzo dużej liczby formalności, umożliwia to tym samym na zaoszczędzenie bardzo dużej ilości cennego czasu. Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które potrzebują pieniędzy „na już”.