+48 505 603 620
Facebook
Opinie o Motocentrumnet.pl na Opineo.pl
MotoCentrumNet.pl Części samochodowe Układ wydechowy

Układ wydechowy

Układ wydechowy - zwany też układem wylotowym. Wchodzące w jego skład części to między innymi: Kolektory, katalizatory, tłumiki (najczęściej dwa: tłumik środkowy i tłumik końcowy) i rury. Układ wydechowy zapewnia odprowadzanie z silnika gazów spalinowych. Z cylindrów silnika gazy wydechowe trafiają do kolektora, następnie kierowane są do katalizatora, gdzie w wysokiej temperaturze dochodzi do ich "zredukowania", a następnie spaliny przelatując przez system tłumików, które są odpowiedzialne za ich prawidłowe przetworzenie i niwelowanie hałasu wydostają się poprzez rurę wydechową, poza samochód. W skład układu wydechowego wchodzą także sondy lambda, pełniące funkcje regulacyjną oraz kontrolną. Dzięki sondom lambda możliwa jest kontrola składu gazów spalinowych. W pojazdach z silnikiem Diesla stosuje się także filtry cząstek stałych (DPF - diesel particulate filter).
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
Sklep MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU
Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl
Zadzwoń i zadaj pytanie
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Sklep internetowy MotoCentrumNet.pl oferuje miliony auto części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. W szerokim asortymencie znajdują się części samochodowe, oleje, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i akcesoria w najniższych cenach.
Darmowa dostawa, doradztwo przy doborze części dostępnych online. Zapraszamy także do sklepu stacjonarnego znajdującego się w Ostródzie przy ul. Wyspiańskiego 6, woj. Warmińsko-Mazurskie.
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.