+48 505 603 620
Facebook
Opinie o Motocentrumnet.pl na Opineo.pl
MotoCentrumNet.pl Części samochodowe Układ hamulcowy Szczęka hamulcowa / okładzina

Szczęki hamulcowe

Szczęki hamulcowe to nieruchomy człon hamujący, będący jednym z kluczowych elementów bębnowego układu hamulcowego, który zwykle stosowany jest na tylnej osi pojazdu. Podczas hamowania szczęki są naciskane przez rozpieracz i obracają się o niewielki kąt. Zwykle wyróżnia się szczęki współbieżne obracające się zgodnie z kierunkiem obrotu bębna oraz szczęki przeciwbieżne obracające się przeciwnie do kierunku obrotu bębna. Sygnałem zużycia szczęk hamulcowych jest nieprawidłowe działanie hamulca ręcznego czy też nierówno rozkładająca się siła hamowania na tylnej osi. W związku z tym, że szczęki hamulcowe to części samochodowe będące jednymi z najważniejszych w bębnowym układzie hamulcowym, to zaleca się ich wymianę na auto części wysokiej jakości, pochodzące od wyspecjalizowanych producentów.
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
Sklep MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU
Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl
Zadzwoń i zadaj pytanie
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Sklep internetowy MotoCentrumNet.pl oferuje miliony auto części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. W szerokim asortymencie znajdują się części samochodowe, oleje, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i akcesoria w najniższych cenach.
Darmowa dostawa, doradztwo przy doborze części dostępnych online. Zapraszamy także do sklepu stacjonarnego znajdującego się w Ostródzie przy ul. Wyspiańskiego 6, woj. Warmińsko-Mazurskie.
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.